Niebywała rzecz w polskiej grupie Euroligi: ile punktów w kwarcie zdobył Żalgiris? 3!

Przegrawszy pięć z sześciu rozegranych spotkań mistrzowie Polski zamykają tabelę grupy C Euroligi. Po laniu od Barcelony przed Stelmetem BC Zielona Góra wyprawa do Krasnodaru, gdzie w ostatniej kolejce Lokomotiv zniszczył Żalgiris Kowno.
Stelmet przegrał w czwartek z Barceloną 64:93. - Rywale odesłali nas do szkoły. Byli niesamowici w trafianiu za trzy punkty. Co nam zostało? Podziękować kibicom, przeprosić, wracać na boisko i ciężko pracować - komentował Saso Filipovski, trener mistrzów Polski.

Jakiś pocieszenie dla pokonanych? Przegrali z najlepszymi z najlepszych - to po pierwsze. A po drugie - dzień później w Krasnodarze jeszcze mocniej oberwał Żalgirsi Kowno. Po trzech kwartach litewski zespół tracił do Lokomotivu aż 38 punktów! Drugi rekord z tego samego meczu: w drugiej kwarcie mistrzowie Litwy zdobyli przez 10 minut gry zaledwie 3 pkt (wynik kwarty 25:3). Coś takiego najprawdopodobniej nie zdarzyło się w historii Euroligi. Koszykarze Żalgirisu będą musieli jakoś z nim żyć. Będzie im łatwiej, jeśli awansują do Top 16. A dziś są blisko, zajmują czwartą lokatę, czyli ostatnią z premiowanych awansem, ale mają tyle samo zwycięstw, ile trzeci w tabeli Panathinaikos..

Wyniki z 7. kolejki: Stelmet BC Zielona Góra - FC Barcelona Lassa 64:93, Lokomotiv Kubań Krasnodar - Żalgiris Kowno 80:50, Pinar Karsiyaka Izmir - Panathinaikos Ateny 66:69.

6. Stelmet Zielona Góra16-66
Do zamknięcia pierwszego etapu sezonu w Eurolidze pozostały trzy kolejki.

Mecze mistrzów Polski: w piątek 4 grudnia z Lokomotivem w Krasnodarze, w piątek 11 grudnia z Panathinaikosem w Atenach, w piątek 18 grudnia w Zielonej Górze z Pinarem Karsiyaką Izmir.