Sport.pl

Derby Krakowa. Kazimierz Moskal: Stan murawy nie ułatwia gry

Wisła Kraków przygotowuje się do niedzielnego meczu z Cracovią. - Nie jestem przekonany, jak zagra Cracovia - zaznacza trener Kazimierz Moskal.
Przed derbami wyżej w tabeli jest Cracovia. Szkoleniowiec Wisły uważa jednak, że w mecz nie ma faworyta. - Przed pierwszym spotkaniem Cracovia też była wyżej. Od dłuższego czasu obie drużyny są blisko siebie i blisko czuba tabeli. Tym razem nie spotkałem się z żadną opinią na temat tego, kto jest faworytem. Aż jestem tym zdziwiony - zaznacza.

Obie drużyny prezentują w tym sezonie "krakowską" piłkę, wymieniają wiele podań. Nie wiadomo jednak, jak ich gra będzie wyglądała na murawie przy Reymonta. - Od kilku meczów o niej nie wspominałem, bo jest taka sama dla nas i dla przeciwników, ale jej stan nie ułatwia gry, jaką chcemy prezentować. Pogoda nie sprzyja teraz murawom nie tylko w Krakowie, ale i w innych miastach. To zdecydowanie jest kłopot - podkreśla Moskal.

Trener Wisły nie jest jednak pewien, czy derbowy rywal zagra przy Reymonta tak, jak w poprzednich spotkaniach. - Przed meczem z Termaliką też byłem pewien, że rywal pokaże otwartą piłkę, a było zupełnie inaczej - przypomina.

Kto wygra niedzielne derby Krakowa
Więcej o: