Euroliga: Barcelona magiczna i zab鎩cza, mistrz Polski roz這穎ny na 這patki

W twierdzy koszykarskich mistrz闚 Polski dot康 nikt nie trafia do kosza tak, jak w czwartek trafiali gracze wielkiej Barcelony. Ale te wcze郾iej nie by這 tu tak s造nnej i znakomicie dysponowanej dru篡ny. 17 tr鎩ek zatopi這 Stelmet. Mistrzowie Polski przegrali 64:93 i wci捫 pozostaj na dnie grupy C Euroligi, ju nieomal bez szans na awans do Top 16.
Faworyci zacz瘭i mecz z mistrzami Polski w spos鏏 godny podziwu, i to z dw鏂h wzgl璠闚. Pierwszy nazywa si: skuteczno嗆 rzut闚 z gry. Pud豉 nieomal si nie zdarza造. Druga rzecz, w obronie nieomal zupe軟ie nie potrzebowali ucieka si do fauli, by wykonywa swoje zadania dobrze. Jednak dla dru篡ny formatu Barcelony trafianie pi趾 do kosza oraz m康ra i zdyscyplinowana defensywa to chleb powszedni. Znacznie ciekawsze by這 to, 瞠 Stelmet na kilkana軼ie minut dostosowa si do poziomu wielkiego rywala. Te przeprowadza akcje, kt鏎e toczy造 si p造nnie, a ko鎍zy造 skutecznie. Wcze郾iej serial z這穎ny z czterech wyjazdowych spotka podpowiada, 瞠 przy rzutach pi趾a przesta豉 s逝cha zielonog鏎skich koszykarzy. Z tamt dyspozycj dawa這 si rozgromi Trefl Sopot, ale nie by這by czego szuka w starciu z euroligow pot璕. Ale w czwartek rzut s逝篡 i przez p馧torej kwarty wygl康a這 to do嗆 obiecuj帷o. Stelmet wprawdzie przegrywa, lecz by豉 to strata do skasowania w minut.

Sprawy przybra造 gorszy obr鏒 w ostatnich minutach przed przerw w meczu. Atak Barcelony trzyma pot篹ny poziom. Przez dwie kwarty z 12 trzypunktowych pr鏏 go軼i a 8 wpad這 do celu. A przecie zielonog鏎ska dru篡na nie tylko w polskiej lidze uchodzi za tak, kt鏎a broni twardo i nie pozwala rywalom na atakowanie z u鄉iechem na ustach. Tr鎩ki jednak wpada造, robi造 r騜nic i rozci庵a造 obron Stelmetu, a 10-punktowy zapas dawa ekipie z Katalonii kontrol nad rytmem meczu. Saso Filipovskiego, trener mistrz闚 Polski, opr鏂z straty martwi si te zbi鏎kami, kt鏎ych wielkolud Ante Tomi, si豉cz Samardo Samuels i ich koledzy z Barcelony wychwytywali wi璚ej ni b璠帷y w potrzebie Stelmet.

W pierwszej rundzie euroligowych rozgrywek mistrzowie Polski rozegrali z Barcelon zaskakuj帷o wyr闚nany i za瘸rty mecz. Nadzieja na powt鏎zenie wyczynu o篡豉 na pocz徠ku trzeciej kwarty. Kilka akcji z rz璠u nale瘸這 do gospodarzy meczu. Tyle 瞠... Tym mocniej zabola這 to, co sta這 si po tych kilku akcjach. Justin Doellman, Carlos Arroyo, Tomas Satoransky i inni - gracze Barcelony stali si niczym zimni zab鎩cy. W ataku pi趾a kr捫y豉 z r彗 do r彗, a dochodzi這 do chwili, w kt鏎ej obrona Stelmetu si w tym gubi豉. Wtedy jeden z wielkich snajper闚 dostawa pi趾 na czystej pozycji. I jakby nie wiedzia, 瞠 w koszyk闚ce zdarzaj si chybienia... Wpada這 wszystko! No, mo瞠 prawie wszystko. Po trzech kwartach celno嗆 trzypunktowych pr鏏 po stronie Barcelony wynosi豉 niewiarygodne 72 proc. Tak w hali CRS jeszcze nigdy nikt nie rzuca! Nie by這 mowy, 瞠by wobec takiego ostrza逝 Stelmet utrzyma si w grze o zwyci瘰two. Pr鏏owa wyj嗆 z tego starcia tak, by unikn望 najsro窺zej euroligowej kl瘰ki. Nie zdo豉, bo wielki rywal finiszowa na luzie i z polotem. Widzowie w CRS dostali w prezencie od s造nnych graczy troch barcelo雟kiej magii. A mistrzowie Polski dostali lanie. I na domiar z貫go stracili Vlada Moldoveanu. Rumun z豉pa kontuzj, wygl康a豉 gro幡ie.

- Nawet nie jestem z造 po tym, co si sta這 - komentowa Mateusz Ponitka, snajper Stelemtu. - Dlaczego nie jestem z造? Bo w tym meczu nawet nie za豉pali鄉y si na walk. - I za szybko pozwolili鄉y Barcelonie gra to, co oni kochaj i w czym s najlepsi - doda Karol Gruszecki.

STELMET BC ZIELONA G紑A - FC BARCELONA LASSA 64:93

KWARTY: 18:24, 17:20, 15:25, 14:24

STELMET: Koszarek 9 (1), Borovnjak 10, Mateusz Ponitka 11, Gruszecki 3 (1), Moldoveanu 0 oraz Hrycaniuk 10, Zamojski 0, Bost 9 (1), Szewczyk 4, Djurisi 8, Marcel Ponitka 0, Zywert 0.

BARCELONA: Tomi 12, Satoransky 10 (2), Doellman 9 (3), Perperoglou 3 (1), Ribas 2 oraz Abrines 16 (4), Arroyo 15 (3), Vezenkov 15 (3), Samuels 6, Oleson 3 (1), Diagne 2, Eriksson 0.

Zdj璚ie Pi趾a do koszyk闚ki Nike Dominate Zdj璚ie Nike Buty koszykarskie Air Visi Pro V 653656-100 Zdj璚ie Nike Buty koszykarskie Zoom Without a Doubt M 749432-601
Pi趾a do koszyk闚ki Nike Do... Nike Buty koszykarskie Air ... Nike Buty koszykarskie Zoom...
Por闚naj ceny » Sprawd ceny » Sprawd ceny »
廝鏚這: Okazje.info