Taekwondo. Karol Robak i Jagoda Ulfig wicemistrzami Europy

Pięć medali zdobyli reprezentanci Polski w Bukareszcie podczas szóstych młodzieżowych mistrzostwach Europy w taekwondo olimpijskim. Bohaterami polskiej ekipy byli Karol Robak i Jagoda Ulfig - oboje z AZS Poznań.

W kategorii 68 kg Karol Robak pokonał kolejno Bułgara Petara Spasenicza, Litwina Aurimasa Klemasa, a w półfinale okazał się lepszy od Hiszpana Eduardo Longobardiego Radforda. W walce o złoty medal poznaniak trafił jednak na wyjątkowo dobrze dysponowanego Rosjanina Maksyma Chramcowa. Rywal prowadził 16:4, gdy pojedynek został przerwany i zakończony przed czasem.

Jagoda Ulfig z kolei, która rywalizuje w kategorii 67 kg, także wygrała trzy walki w drodze do finału. Zwyciężyła Finkę Jennę Partanen, Słowenkę Dunję Lemajić, a następnie Cristianę Rizzelli z Włoch. Przeciwniczką zawodniczki AZS Poznań była w finale Rosjanka Daria Iszczenko, która pokonała Polkę 3:0.

Do srebrnych medali Karola Robaka i Jagody Ulfig brązowy medal dołożył inny przedstawiciel poznańskiego klubu, Albert Millert (kategoria do 63 kg). Jego marzenia o walce o złoto rozwiał... Rosjanin Borys Krasnow.

Na najniższym stopniu podium stanęły w Rumunii także Ewelina Mierzwińska (57 kg) i Aleksandra Kowalczuk (73 kg).