Liga Europejska. Fiorentina traci punkty i fotel lidera Serie A

Niespodziewanym remisem zakończył się mecz Fiorentiny z Empoli 2:2 w 13. kolejce ligi włoskiej. Rywal Lecha Poznań w Lidze Europejskiej uniknął porażki, odrabiając dwubramkową stratę.
Empoli prowadziło z Fiorentiną już 2:0 po golach Marko Livaja i Marcela Buechela z pierwszej połowy spotkania. Po zmianie stron Fiołki zdołały jednak doprowadzić do wyrównania, dzięki dwóm trafieniom najlepszego strzela zespołu, Nikoli Kalinicia. Chorwat wszedł na boisko dopiero w przerwie, zmieniając Mario Suareza. Trener Paulo Souza dokonał zresztą kilku zmian w składzie (nie zagrał m.in. Ilicić), mając w perspektywie czwartkowy mecz z FC Basel w Lidze Europejskiej, które notabene doznało trzeciej porażki w lidze szwajcarskiej .

W zespole Fiorentiny nie zagrał kontuzjowany Jakub Błaszczykowski. W drużynie Empoli całe spotkanie rozegrali za to Piotr Zieliński i Łukasz Skorupski. Strata dwóch punktów spowodowała, że Fiorentina straciła fotel lidera Serie A, kosztem Napoli, które pokonało na wyjeździe Veronę 2:0 i zrównało się punktami z rywalem Lecha Poznań w europejskich pucharach.

Kolejorz rozegrał już oba grupowe mecze z Fiorentiną, w których odniósł zwycięstwo 2:1 i porażkę 0:2.

Fiorentina - Empoli 2:2

Kalinić 55, 61 - Livaja 18, Buchel 27

Fiorentina: Tatarusanu - Tomović, Rodriguez, Astori, Alonso - Borja Valero, Suarez (46. Kalinić), Vecino - Rebić (46. Bernardeschi), Babacar (79. Rossi), Fernandez