Sport.pl

Developres SkyRes Rzeszów pokonał KSZO. Bo miał Joannę Kapturską i lepszy blok [STATYSTYKI]

W meczu 8. kolejki ORLEN Ligi Developres SkyRes Rzeszów pokonał KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2. Do zwycięstwa rzeszowianki poprowadziła Joanna Kapturska, która wybrana została najlepszą zawodniczką sobotniego spotkania.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLJoanna Kapturska, atakująca Developresu SkyRes Rzeszów w wygranym 3:2 meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zdobyła 16 punktów. Kapitan rzeszowskiego zespołu klasę pokazała przede wszystkim w kluczowym, piątym secie. Większość piłek trafiało właśnie do Kapturskiej, a ta zamieniała je na punkty. 29-letnia zawodniczka skończyła 50 procent ataków. Do tego dołożyła dwa bloki i po zwycięstwie odebrała nagrodę MVP - dla najlepszej siatkarki sobotniego meczu.

Kapturską w walce o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w hali Podpromie wspierały przyjmująca Agata Skiba i środkowe Ana Otasević oraz Magdalena Hawryła. Pierwsza z nich zdobyła 14 punktów. Otasević z Hawryłą dołożyły odpowiednio 13 i 12 oczek. Otasević zanotowała pięć bloków.

To właśnie blok był kluczem do zwycięstwa Developresu jeśli chodzi o statystyki drużynowe. Gospodynie tym elementem zdobyły 16 punktów, przy 11 punktach KSZO. Rzeszowianki sporo piłek wyblokowały, co przy 45 procentowej skuteczności w ataku przełożyło się na wynik. Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego skończył 37 procent wystawionych piłek. Przyjezdne popełniły też więcej błędów (35-26) i mimo lepszego przyjęcia (54 proc. - 40 proc.) i sześciu asów serwisowych (2 Developresu), przegrały w hali Podpromie 2:3.Więcej o:
POPULARNE
NAJNOWSZE
" /> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29] <div id= 
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN
  • Joanna Jędrzejczyk usunęła Joanna Jędrzejczyk usunęła "sępy". "Menedżer ukradł mi pieniądze, rozstałam się z narzeczonym"
  • Producent murawy na Narodowym odpowiada na zarzuty o stan boiska Producent murawy na Narodowym odpowiada na zarzuty o stan boiska
  • Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski! Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski!