Bogacka testuje nową broń na Rio. Jak wypadł test? Zwycięsko!

Sylwia Bogacka była liderką ekipy zielonogórskiej Gwardii w zawodach Międzynarodowych Baltic Cup, które odbyły się na strzelnicach pneumatycznych w Łebie. Wystartowała tam cała czołówka krajowa oraz bardzo mocne reprezentacje Szwecji, Łotwy, Litwy i Rosji.

W tak doborowym towarzystwie Sylwia Bogacka zwyciężyła w karabinie pneumatycznym seniorek. Zielonogórzanka do finału awansowała z drugim rezultatem 411,3 pkt, a w finale pokonała wszystkie rywalki, uzyskując 205,9 pkt. Pani Sylwia rozpoczęła przygotowania do igrzysk olimpijskich w Rio i na zawodach w Łebie testowała nowy karabin. Wyniki mówią, że test wypadł pomyślnie.

Jak trudno na tych zawodach było wdrapać się na podium, niech świadczy fakt, że oprócz Bogackiej jeszcze tylko jeden gwardzista wystrzelał medal. Zrobił to Jakub Kruk z wynikiem 290,1 pkt sięgnął w karabinie pneumatycznym w rywalizacji młodzików po brąz. Inni zielonogórzanie zajmowali miejsca blisko podium, najczęściej piąte, ale do następnych medali zawsze trochę brakowało.

W rywalizacji karabiniarzy dwa razy piąte miejsce zajęła Barbara Modrzyk w kategorii młodziczek z wynikami 301 i 294,7. Również piąte miejsce wywalczył Grzegorz Dębowy w rywalizacji młodzików (289), a tuż za nim byli jego koledzy Jakub Kruk szósty (288,3) i Marcin Wysocki ósmy (287,2).

W rywalizacji pistoleciarzy najlepiej spisała się Krystyna Macur, która w rywalizacji juniorek zajęła czwarte (368 pkt i finał 152) i piąte miejsce (370 pkt i finał 132,1). Dwa razy piąte miejsce zajął Patryk Sakowski w rywalizacji juniorów (564 i 568 pkt w eliminacjach oraz 135,1 136,3 w finałach). W tej samej konkurencji szóste miejsce zajął Grzegorz Długosz (566 w eliminacjach i 115,4 w finale). W rywalizacji młodzików 4. i 5. miejsce zajął Gracjan Kopka (271 i 270 pkt), a szóste Marek Ujazdowski (267 pkt).

W zawodach w Łebie udział wzięło prawie 300 zawodników. Zainaugurowały one sezon strzelań pneumatycznych. Ukoronowaniem sezonu będą marcowe Mistrzostwa Europy w broni pneumatycznej, do których powinno się zakwalifikować kilku gwardzistów.