Sport.pl

Zmiany w sztabie szkoleniowym Śląska. Dariusz Sztylka asystentem Pawłowskiego

Wieloletni kapitan Śląska Dariusz Sztylka został nowym asystentem szkoleniowca Tadeusza Pawłowskiego. Z pierwszym zespołem pracował będzie również nowy trener przygotowania fizycznego.
37-letni Sztylka niemal całą piłkarską karierę był związany ze Śląskiem. W klubie z Oporowskiej występował w latach 2001-2012. W tym czasie rozegrał aż 263 mecze i strzelił 18 bramek. Wprowadził Śląsk z trzeciej ligi do najwyższej klasy rozgrywkowej. Na swoim koncie m.in. Puchar Ekstraklasy i mistrzostwo Polski.

Przez trzy ostatnie lata wspólnie z byłym obrońcą Śląska Krzysztofem Wołczkiem prowadził szkółkę piłkarską Olympic Wrocław.

Do zmiany doszło również na stanowisku trenera przygotowania fizycznego. Marka Świdra zastąpił Michał Polczyk, który przez ostatnie lata pracował z młodzieżą Śląska oraz w drużynie rezerw. Z wykształcenia jest fizjologiem po wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Drugim trenerem ma z kolei zostać szkoleniowiec trzecioligowej Ślęzy Wrocław Grzegorz Kowalski.

Przypomnijmy, że w poniedziałek wieczorem odbyło się spotkanie właścicieli Śląska, podczas którego podjęto decyzję o pozostawieniu na stanowisku trenera Tadeusza Pawłowskiego. Więcej TUTAJ.Więcej o: