Sport.pl

Comarch Cracovia w liczbach. Statystyki godne lidera

Po 20. kolejkach Comarch Cracovia otwiera tabelę Polskiej Hokej Ligi. Jej hokeiści dobrze wypadają także w statystykach.
Facebook? » | A może Twitter? »


Krakowianie wygrali aż 16 z 20 spotkań. Łącznie zdobyli 109 bramek, co daje średnią 5,45 na spotkanie i jest najlepszym wynikiem w lidze. Hokeiści Cracovii mają też najlepszą obronę w Polsce - krążek zagościł w ich bramce tylko 36 razy, co daje średnią 1,8 straconych bramek na mecz.

Wysoko w klasyfikacji kanadyjskiej znajdują się napastnicy spod Wawelu. W pierwszej dziesiątce jest ich aż czterech: Maciej Urbanowicz (10 goli + 15 asyst), Petr Szinagl (10+15), Patrik Svitana (11+15), a także tracący zaledwie 10 oczek do lidera Micheala Cichego Krystian Dziubiński (12+17).

Z kolei w zestawieniu +/-, pokazującym, ile dany zawodnik wywalczył dla zespołu, liderem jest Grzegorz Pasiut, z bilansem +28 pkt. W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze miejsce dla grającego w obronie Patryka Wajdy (+24 pkt.). Do najlepszych zawodników ligi należą także bramkarze Comarch Cracovii, na czele z pierwszym, czyli Rafałem Radziszewskim, który dotychczas wybronił aż 91,86 % strzałów.

W tym sezonie siłą Cracovii stała się też jego dawna słabość, czyli gra w przewadze. Hokeiści z Krakowa wykorzystywali ją średnio co piąty raz (razem 21 razy), co daje trzeci wynik w lidze. Lodowisko przy ul. Siedleckiego jest też drugą po Stadionie Zimowym w Tychach "twierdzą" w PHL. Podopieczni trenera Rudolfa Rohaczka wygrali tutaj osiem z dziesięciu spotkań.

Źródło statystyk: oficjalna strona klubu.

Więcej o: