Sport.pl

Nowi rywale Polonii w I lidze? Z powodu bankructw i upadłości

Bydgoska Polonia kompletuje skład. W I lidze trwa za to kompletowanie ekip, które przystąpią do rozgrywek. Jest mnóstwo niewiadomych.
Niespodziewanie klub z Bydgoszczy wygląda na tle kilku innych jak oaza stabilizacji, choć przecież zadłużenie Polonii jest znane. Wpłynęły na to nowy właściciel oraz czteroletnia umowa, którą Władysław Gollob podpisał z miastem na finansowanie żużla. Dostanie w sumie 8.5 mln zł.

A jakie kłopoty dotknęły rywali? Niepewny jest start w kolejnym sezonie Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Jak informuje "Przegląd Sportowy" ten klub jest zadłużony na 700 tys. zł. Ostrovia rozważa wycofanie z ligi na rok. Start Gniezno jest w stanie upadłości układowej od kilku lat i ciągle nie jest w stanie wyjść na prostą. Oba zespoły to przeciwnicy Polonii w I lidze. Przypomnijmy, że zwycięzcą rozgrywek został Lokomotiv Daugavpils, ale Łotysze nie zostali wpuszczeni do ekstraligi. Zamiast nich ma w niej startować ROW Rybnik.

Możliwe, że w I lidze pojedzie także Stal Rzeszów - ma dług sięgający 2 mln. Wówczas jej miejsce zająłby GKM Grudziądz z Tomaszem Gollobem w składzie.

Przypomnijmy także, że według Władysława Golloba dług Polonii może sięgnąć już nawet 5 mln zł. Jego spłata jest wymagana przez miasto - inaczej właściciel nie otrzyma ratuszowej dotacji.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Więcej o: