Sport.pl

Short-track. Patrycja już po operacji. Natalia ponownie świetnie

Patrycja Maliszewska doznała groźnej kontuzji podczas zawodów Pucharu Świata w Toronto. Kolejny świetny występ zaliczyła natomiast jej młodsza siostra Natalia.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Patrycja Maliszewska to najlepsza specjalistka w Polsce w short-tracku. Niestety łyżwiarka Juvenii Białystok najprawdopodobniej obecny sezon, już na starcie, ma z głowy. Podczas rywalizacji na 1000 metrów na zawodach z cyklu Pucharu Świata w Toronto Patrycja zanotowała bowiem upadek. Kontuzja okazała się poważna - złamana kość piszczelowa i strzałkowa. Łyżwiarka prosto z toru trafiła do szpitala, gdzie przeszła operację.

"I już po operacji. Trwała około 3,5 godziny i wszystko przebiegło pomyślnie. Powiem Wam, że jak mnie wybudzano to pierwsze o czym pomyślałam to to że zaspałam na trening..." - napisała na swym profilu na Facebooku Patrycja Maliszewska, z kolei jej młodsza siostra na drugich pucharowych zawodach z rzędu spisała się bardzo dobrze,

Przed tygodniem w Montrealu Natalia zajęła drugie miejsce w rywalizacji na 500 metrów. W Toronto ponownie startowała w biegu finałowym na tym dystansie. Tym razem zajęła czwartą pozycję, a to z tego względu, że w finale zaliczyła upadek. W niedziele wieczorem Natalia Maliszewska będzie rywalizowała jeszcze na 1000 metrów.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Więcej o: