Liga Europejska. FC Basel wygrało na wyjeździe z Belenenses Lizbona. Lech wciąż ma szanse na awans

Po golach Marka Janko i Breela Embolo mistrzowie Szwajcarii, zespół FC Basel zrewanżował się Portugalczykom z Belenenses Lizbona i pokonał ich na wyjeździe 2:0. W tabeli grupy I Ligi Europejskiej teraz zdecydowanie prowadzą Szwajcarzy, ale ich wygrana nie odebrała Lechowi szans na awans

Szwajcarska drużyna ma 9 punktów w czterech meczów - wygrała trzy, uległa tylko ekipie Belenenses Lizbona u siebie dwa tygodnie temu. Teraz wzięła rewanż na wyjeździe i wygrała 2:0. Gole strzelili Mark Janko z rzutu karnego w doliczonym czasie pierwszej połowy oraz Breel Embolo w 64. minucie.

Za FC Basel w tabeli znajduje się teraz Fiorentina z 6 punktami. Lech Poznań i Belenenses Lizbona mają po 4 punkty i grają ze sobą za trzy tygodnie w Lizbonie. Później do końca pozostanie jeszcze jedna kolejka.