Sport.pl

Liga Europejska. Przed i po meczu z Lechem Poznań Fiorentina będzie trenowała na boisku Warty Poznań

- To dla nas wielki zaszczyt, że na naszym stadionie będą trenowali piłkarze lidera Serie A - mówi Maciej Chłodnicki, wiceprezes Warty Poznań, która już drugi raz w tym sezonie udostępni swój obiekt pucharowemu rywalowi Lecha Poznań.


Przy okazji czwartkowego meczu Ligi Europejskiej z Lechem Poznań Włosi spędzą w stolicy Wielkopolski dwie doby. Przylecą na mecz w środę i zostaną do piątku. "Fiorentina jest bowiem pierwszym klubem w obecnym sezonie, który zdecydował się nie wracać z Poznania bezpośrednio po spotkaniu. Wylot do Florencji zawodników lidera Serie A zaplanowany został na piątkowe popołudnie" - informuje lechpoznan.pl.

W środę Włosi będą mieli trening na stadionie przy Bułgarskiej, gdzie nazajutrz zagrają z Lechem Poznań. Trener Paulo Sousa zażyczył sobie jednak, by odbyć rozruch w dniu meczu także na boisku piłkarskim, co nie jest normą, bo niektóre drużyny wybierają do tego celu np. parki. Zgodnie ze zwyczajem "Kolejorz" przedstawił rywalom listę obiektów sportowych, z których mogą oni skorzystać. - Nasz stadion oglądał drugi trener Fiorentiny i był zadowolony, bo wkrótce dostaliśmy informację, że włoski zespół skorzysta z obiektu przy Drodze Dębińskiej. Po raz pierwszy w czwartek, a potem także w piątek, dzień po meczu z Lechem Poznań - mówi wiceprezes Warty Poznań Maciej Chłodnicki.

Oczywiście zajęcia Włochów w "Ogródku" będą zamknięte dla kibiców i przedstawicieli mediów. - Jako klub nie zarobimy jakichś kokosów na tym, że wynajmiemy boisko Fiorentinie. Udostępnimy go po kosztach. Traktujemy tę sprawę prestiżowo, bo dla nas to dla nas wielki zaszczyt, że na naszym stadionie będą trenowali piłkarze lidera Serie A - mówi Maciej Chłodnicki.

W tym sezonie przy Drodze Dębińskiej ćwiczyli już piłkarze FC Basel, a wcześniej Warta Poznań musiała odmówić przyjęcia FK Sarajevo, bo wówczas murawa na stadionie "Zielonych" była remontowana.

Więcej o:
Skomentuj:
Liga Europejska. Przed i po meczu z Lechem Poznań Fiorentina będzie trenowała na boisku Warty Poznań
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX