Sport.pl

Mega Meble gromią. Roberto Music Team też dobrze gra

Rozgrywki drużynowe Lubelskiej Ligi Tenisa Stołowego Amatorów nabierają tempa. Za nami już cztery kolejki i jak na razie faworyci nie zawodzą.
W pierwszej lidze czołowa czwórka solidarnie wygrała swoje mecze. Zespół Mega Meble nie dał najmniejszych szans Malinexowi i zwyciężył 10:0. Po zaciętej walce Roberto Music Team pokonał Annoplast 8:2. Dla zwycięzców komplet punktów wywalczył Tomasz Słomka, a podobnego wyczyny dokonał Robert Bielecki. Z kolei Edbar, mimo że przegrywał z Zarembiakami 2:3 wygrał ostatnich pięć partii i pokonał rywali 7:3. Natomiast Asko I nie sprostało Wierzchowiskom. Przegrało 3:7, po trzy punkty dla triumfatorów zdobyli Jarosław Gładysz i Grzegorz Rojek.

W II lidze bardzo zacięte było spotkanie Świdniczanki z Geodetą. Wygrali ci pierwsi 6:4. W partii zapewniającej zwycięstwo Jarosław Bądos pokonał Rafała Ostrowskiego. W meczu Asko II ze Ściegiennym Chodel padł remis 5:5. Wszystkie swoje gry singlowe wygrał Marek Futa z rezerw Asko.

Na trzecim froncie zgodnie z planem. Wygrywają ci, w których należy upatrywać kandydatów do awansu, czyli Głusk II Zarembiacy II i PGE Dystrybucja II. Natomiast w najbardziej zaciętym spotkaniu pomiędzy Edbarem II i Startem Niedrzwica padł remis 5:5. W drużynie rezerw Edbaru wszystkie swoje gry pojedyncze wygrał Bartłomiej Pastusiak. Z kolei Lekwet - choć w jego szeregach komplet punktów wywalczył Michał Chemperek - nie sprostał bardziej wyrównanemu zespołowi EC LU-WR i przegrał 4:6.

W IV lidze bardzo zacięta była potyczka Park Farbu Klubem Tęcza, który zakończył się wynikiem 5:5, a punkt na wagę remisu zdobył Roman Chawryło, który po niezwykle emocjonującej grze pokonał Agnieszkę Wysok 3:2. Z kolei pretendujące do awansu Kameleony wygrały z drużyną im. Eddiego Orła 7:3. W zwycięskiej drużynie najlepszy był Maciej Samborski, który wywalczył komplet punktów. Zremisował z Brydżystami Ludwiniak II. Tu z kolei wszystkie partie - i to po pięciosetowej walce wygrał dla Ludwiniaka II Patryk Szewczak.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU