1. liga. Koszmar Ryszarda Tarasiewicza. Miedź Legnica przegrała wygrany mecz

W meczu 15. kolejki I ligi Miedź przegrała z Rozwojem w Katowicach 1:2. Legniczanie szybko objęli prowadzenie po golu Marquitosa, ale nie zdołali dotrzymać prowadzenia do końca spotkania. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza dali sobie wbić dwie bramki w ostatnich minutach spotkania.
Legniczanie prowadzenie w meczu z Rozwojem objęli już w 8. minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Hiszpan Marquitos, który wykorzystał dobrą centrę Wojciecha Łobodzińskiego i strzałem głową nie dał szans golkiperowi gospodarzy. Później Miedź miała jeszcze kilka sytuacji bramkowych, ale żadnej nie potrafiła wykorzystać.

W 88. minucie katowiczanie doprowadzili do wyrównania. Adam Czerkas wykorzystał nieporozumienie defensywy legniczan i z ostrego kąta trafił do siatki. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Patryk Kun.

- Prowadziliśmy, mieliśmy okazje by podwyższyć wynik. Nie pierwszy raz popełniamy proste błędy, za które płacimy bardzo drogo. Nie można popełniać takich błędów, na tym poziomie to nie do pomyślenia. Trzeba się poważnie zastanowić nad niektórymi zawodnikami, którzy zbyt często powielają takie błędy - mówił po meczu wściekły trener Miedzi Ryszard Tarasiewicz.

Rozwój Katowice - Miedź Legnica 2:1 (0:1)

Bramki: Czerkas (88.), Kun (90.) - Marquitos (8.)

Rozwój: Soliński - Gonzalez, Kopczyk, P. Gałecki, Mielnik, Cholerzyński, M. Gałecki (46. Kun), Jaroszek (73. Tkocz), Balogun (77. Kozłowski), Wóbel, Czerkas.

Miedź: Lis - Bartczak (79. Trifonov), Stasiak, Midzierski, Telichowski, Cierpka, Daniel, Garuch, Marquitos (89. Labukas), Łobodziński, Sabala (51. Ślusarski).