Sport.pl

Zagłębie Sosnowiec. Robert Stanek: "Czasami trudno uwierzyć w to kto chce u nas grać!"

W Sosnowcu coraz częściej pada pytanie - "Czy Zagłębie stać na awans do Ekstraklasy?". Artur Derbin, trener zespołu, zapowiada kolejne wzmocnienia.
Jesteś kibicem z Zagłębia? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Zagłębie jest rewelacją pierwszoligowych rozgrywek. Beniaminek jest dziś liderem pierwszej ligi. W tym tygodniu na Stadionie Ludowym mieli przedsmak tego co zespół czeka po ewentualnym awansie.

Sosnowiczanie jak równy z równym rywalizowali z Cracovią (1:2) - trzecią dziś drużyną Ekstraklasy - w ćwierćfinale Pucharu Polski.

- Traktowaliśmy ten mecz jako szczególną konfrontację. Chcieliśmy się przekonać, jak nasz zespół zaprezentuje się na tle mocnej drużyny, która robi furorę na boiskach Ekstraklasy. Jak to wyszło? Uważam, że potencjał jaki mamy jest naprawdę duży. Jakieś drobne korekty pod kątem następnej rundy w pierwszej lidze i naprawdę możemy być dumni z Zagłębia - uważa trener Artur Derbin.

Zmiany zachodzą już teraz, bowiem w tym tygodniu do zespołu dołączył były mistrz kraju w barwach Lecha Poznań i reprezentant Polski.

- Po awansie do pierwszej ligi mamy bardzo dużo zapytań zarówno telefonicznych, jak i mailowych z ofertami zawodników. Czasami aż trudno uwierzyć, że chcą do nas trafić gracze z aż tak mocnych klubów. Wybieramy graczy, którzy będą nam pasować nie tylko pod kątem umiejętności, ale i charakterologicznie. Mamy przecież w szatni kapitalną atmosferę. Chcemy jednak się wzmacniać, żeby osiągać jeszcze lepsze wyniki - mówi Robert Stanek, dyrektor sportowy klubu.

W najbliższej kolejce Zagłębie czeka trudny wyjazd do Ząbek. Warto jednak przypomnieć, że seria wyjazdowych spotkań bez porażki, to w przypadku Zagłębiu już 16 meczów.

Najzdolniejszy piłkarz najmłodszego pokolenia w naszym regionie to:
Więcej o: