1. liga. Miedź Legnica wreszcie zwycięska: Wysoka wygrana nad Olimpią Grudziądz

W meczu 14. kolejki I ligi Miedź rozbiła Olimpię Grudziądz 4:0. Dwie bramki zdobył Valerijs Sabala, a po jednej dołożyli Łukasz Garguła i Wojciech Łobodziński.

Trener Ryszard Tarasiewicz przed meczem z Olimpią dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie. M.in. w bramce postawił na Mateusza Lisa, który w pierwszej połowie spisywał się dobrze i zachował czyste kontro. Świetnie też spisywali się ofensywni gracze Miedzi, a legnicka drużyna po 45 minutach prowadził już 2:0. W 16. min szybki atak Miedzi wyprowadził Adrian Cierpka, a akcję wykończył Łukasz Garguła. W 24. min piękną akcją popisał się Łobodziński, który ściął ze skrzydła do środka pola, minął rywala i uderzył na bramkę. Ten strzał z trudem odbił Fabiniak, ale przy dobitce Sabali golkiper Olimpii był bez szans.

Na początku drugiej połowy Miedź zadała kolejne ciosy. W 48. min Sabala uderzył z 16 metrów nie do obrony, a w 52. min wynik meczu ustalił Łobodziński, który dostał podanie na wolne pole od Marquitosa, minął rywala i strzałem przy słupku pokonał Fabiniaka. W zespole Olimpii zagrał były zawodnik Śląska Rok Elsner.

Miedź Legnica - Olimpia Grudziądz 4:0 (2:0)

Bramki: Garguła (16.), Sabala (24., 48.), Łobodziński (52.)

Miedź: Lis - Bartczak (86. Brożyna), Stasiak, Midzierski, Telichowski, Cierpka (70. Łuszkiewicz), Daniel, Marquitos, Garguła (46. Garuch), Łobodziński, Sabala.

Olimpia: Fabiniak - Kowalczyk, Łabędzki, Piter-Bućko, Woźniak, Elsner (74. Smoliński), Reiman, Kurowski (46. Szczot), Kaczmarek, Zigon (46. Djousse), Cieśliński.