Olimpia Zambrów wypunktowała Radomiaka

Piłkarze Olimpii Zambrów wygrali drugi mecz z rzędu w II lidze. W sobotę na swoim boisku pokonali 3:1 znacznie wyżej notowanego Radomiaka Radom.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Tak jak można było się spodziewać Olimpia nie forsowała tempa w tym meczu, ani nie przepuściła zdecydowanego ataku na bramkę Radomiaka. Gospodarze spokojnie czekali na rywala na swojej połowie i czyhali na przeprowadzenie kontrataku. Radomiak częściej był przy piłce, ale większego zagrożenia pod bramką Piotra Czaplińskiego nie stworzył. Natomiast zambrowianie starali się jeszcze wykorzystywać stałe fragmenty gry. Czy to przy rzutach wolnych, rożnych, a nawet autach obrońcy Olimpii ustawiali się w polu karnym Radomiaka. I jedna z takich akcji w 38. minucie została zakończona golem. Z rzutu wolnego dośrodkował Dominik Lemanek, a umiejętnie nogę dostawił Mariusz Gogol i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Na początku drugiej połowy Olimpia podwyższyła na 2:0. Znowu do rzutu wolnego z około 20 metrów od bramki Radomiaka podszedł Lemanek. Tym razem ofensywny pomocnik bezpośrednio strzelił na bramkę, ale piłka odbiła się od muru i znowu trafiła pod nogi Lemanka. Ten przyjął ją, ustawił sobie na lewą nogę i posłał piłkę tuż przy słupku. Było 2:0, a obraz gry za wiele się nie zmieniał. Radomiak "walił głową w mur" i Olimpia spokojnie kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku.

Natomiast w 77. minucie Kamil Zapolnik odebrał gościom zupełnie chęć do gry. Napastnik gospodarzy po indywidualnej akcji wywalczył rzut karny, który na bramkę pewnym strzałem zamienił Łukasz Grzybowski.

Rozmiary porażki już w doliczonym czasie zmniejszył najskuteczniejszy zawodnik Radomiaka - Leandro. Brazylijczyk został sfaulowany w polu karnym i sam wykorzystał "jedenastkę".

Także bilans nowego trenera Olimpii Piotra Zajączkowskiego jest bardzo dobry: dwa wygrane mecze i tylko jedna stracona bramka.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Olimpia Zambrów - Radomiak Radom 3:1 (1:0)

Strzelcy bramek: Mariusz Gogol (38.), Dominik Lemanek (52.), Łukasz Grzybowski (79.-karny) - Leandro (90.+3.-karny).

Olimpia: Czapliński - Dzienis (88. Mroczkowski), Porębski, Gogol, Dziemidowicz - Buzun (76. Hryszko), Grzybowski, Kuczałek Ż (73. Pomorski), Szymański (64. Jastrzębski) - Lemanek, Zapolnik.

Radomiak: Kula - Wasilewski Ż, Jędrzejczyk Ż, Sylwestrzak, Sulkowski - Uliczny (63. Puton), Radecki (60. Ropski), Chrabąszcz, Brągiel (82. Wolski) - Leandro - Kwiek.

Inne wyniki 14. kolejki

Piątek: ROW 1964 Rybnik - Stal Mielec 2:0.

Sobota: Puszcza Niepołomice - Kotwica Kołobrzeg 0:0, Stal Stalowa Wola - Gryf Wejherowo 3:0, Wisła Puławy - Siarka Tarnobrzeg (godz. 16), GKS Tychy - Nadwiślan Góra (godz. 16.30), Polonia Bytom - Okocimski KS Brzesko (godz. 18), Znicz Pruszków - Legionovia Legionowo (godz. 19).

Niedziela: Raków Częstochowa - Błękitni Stargard Szczeciński (godz. 12).