Pewna wygrana Polskiego Cukru

Torunianie nie dali szans Enerdze Czarnym Słupsk.

Koszykarze Jacka Winnickiego wygrali różnicą aż 24 "oczek". Goście tylko na początku spotkania (9:8) byli blisko Twardych Pierników. Po serii ośmiu kolejnych punktów, torunianie wypracowali sobie przewagę, dzięki której kontrolowali przebieg meczu.

Zawodnikiem ze Słupska, który w pierwszej połowie próbował wziąć ciężar wyniku na własne barki był rozgrywający Jerel Blassingame. To było jednak za mało, by dorównać znakomicie grającym gospodarzom. Wśród koszykarzy Polskiego Cukru kolejne bardzo dobre spotkanie zaliczył Danny Gibson (23 pkt, 5 as). Na słowa uznania zasługuje również postawa rosłego Czarnogórca Stevana Milosevicia, który zebrał aż 16 piłek. Wynik ten stanowił połowę wszystkich zbiórek ekipy Czarnych! "Swoje" zrobili Ukrainiec Maxym Kornijenko (13 pkt, 9 zb) oraz Łukasz Wiśniewski (12 pkt, 4 as), a dobrą zmianę dał Krzysztof Sulima.

Już w niedzielę kolejne emocje związane z Tauron Basket Ligą. W Arenie Toruń zawodnicy Jacka Winnickiego podejmą drużynę Asseco Gdynia. Początek o godzinie 18.

Polski Cukier Toruń - Energa Czarni Słupsk 84:60 (23:13, 18:14, 23:21, 20:12)

Polski Cukier: Gibson 23 (3), Kornijenko 13, Wiśniewski 12 (3), Michalak 10 (2), Milosevic 8 oraz Sulima 8, Cummings 6, Bochno 3 (1), Michalski 1, Lisewski i Perka po 0

Najwięcej dla Czarnych: Mbodj 15, Blassingame (1) i Harper (1) po 12