Short-track. Zawody w Gdańsku. Kadra na Puchar Świata

W weekend w Gdańsku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w short-tracku. Jest też już znany skład kadry na pierwsze w tym sezonie zawody z cyklu Pucharu Świata
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W rywalizacji seniorów na zawodach w Gdańsku bardzo dobrze wypadł Rafał Anikiej. Zawodnik Juvenii Białystok był najszybszy na 500 oraz 1000 metrów. Na dystansie 1500 metrów uplasował się z kolei na drugiej pozycji (wygrał Bartosz Konopko, który później musiał wycofać się z zawodów z powodu kontuzji).

Z kolei Wiktoria Żak była najlepsza na wszystkich dystansach w kategorii junior C. Natomiast Wiktoria Sapieżyńska zajęła pierwsze miejsce w wieloboju w kategorii Junior D (wygrała zmagania na dystansie 500 i 777 metrów).

Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego ogłosił też kadrę na pierwsze zawody z cyklu Pucharu Świata, które odbędą się na przełomie października i listopada w Kanadzie. Powołania otrzymali: Patrycja Maliszewska, Natalia Maliszewska, Magdalena Warakomska (wszystkie Juvenia Białystok), Monika Grządkowska (Stoczniowiec Gdańsk) Kamila Stormowska (Orzeł Elbląg).