W Radomiu nie postawili zapory. Wisła lepsza w hicie [ZDJĘCIA]

Starcie Radomiaka i Wisły Puławy było hitem 13. kolejki III ligi. Spotkały się przecież drużyny, które zajmowały drugie i trzecie miejsce w tabeli. Mimo tego, że do przerwy było 0:1, a gospodarze mieli jeszcze rzut karny, ?Duma Powiśla? wraca do domu w doskonałym nastroju

Radomiak jest beniaminkiem II ligi i jego wysokie miejsce w tabeli jest dość zaskakujące. Klub Sławomira Stempniewskiego, doskonale znanego wszystkim kibicom ekstraklasy byłego sędziego i eksperta od "kontrowersji", gra jednak poukładaną piłkę, a zawdzięczają to m.in. doskonałej pracy Jacka Magnuszewskiego - byłego trenera Wisły.

Natomiast dobra postawa Wisły nie może dziwić. Przecież na wiosnę zeszłych rozgrywek w lidze spisywali się co najmniej dobrze i po słabej pierwszej rundzie bez problemu zapewnili sobie utrzymanie.

Pierwsze minuty to wymiana ciosów. Swoje szansę mieli zarówno goście po uderzeniach Piotra Charzewskiego czy Michał Budzyński, a gospodarzy mógł ucieszyć Leandro. Później tempo gry nieco siadło, ale jeszcze przed przerwą padła bramka. W 41. minucie Bartosz Sulkowski ustawił sobie piłkę, aby wykonać rzut wolny. Chciał dośrodkować, ale zaskoczyło to Nazara Penkowca i futbolówka zatrzymała się w siatce.

Bramkarz Wisły zrehabilitował się sześć minut po przerwie. W polu karnym faulowany był David Kwiek i szansę na uderzenie z "jedenastki" miał Leandro. Brazylijczyka zatrzymał jednak kapitalną interwencją Penkowec. Był to przełomowy moment tego spotkania.

Wisła uwierzyła, że może odwrócić wynik. W 63. minucie zaledwie po 120 sekundach od wejścia na boisko swojego gola zdobył Mateusz Olszak. Były napastnik Chełmianki wykorzystał podanie Jarosława Niezgody. Podopieczni Bohdana Bławackiego nie rezygnowali. Celu dopięli na dziesięć minut przed końcem, gdy błąd obrony Radomiaka na gola zamienił Niezgoda.

Radomianie próbowali jeszcze desperackimi atakami doprowadzić do remisu, ale obrona Wisły grała bardzo pewnie.

Bramki: Sulkowski (41) - Olszak (63.), Niezgoda (81.)

Radomiak: Kula - Wasilewski, Sylwestrzak, Świdzikowski Ż, Sulkowski - Wolski (71. Napora), W. Puton, Chrabąszcz (66. Radecki), Brągiel - Leandro (81. Śliwiński), Kwiek.

Wisła Puławy: Penkowec - Turzyniecki, Budzyński, Pielach, Litwiniuk - Charzewski (55. Lisiecki), Głaz Ż (88. Słotwiński), Maksymiuk, Szczotka - Nowak Ż (61. Olszak), Niezgoda (90. Wiejak).