Wisła Płock wraca z Ząbek z kompletem punktów. Jest liderem!

Ósme ligowe zwycięstwo na zapleczu ekstraklasy odnieśli piłkarze nożni Wisły Płock. W sobotę na wyjeździe pokonali Dolcan Ząbki 1:0 (0:0).
Gola na wagę trzech punktów w drugiej połowie strzelił Piotr Darmochwał, który już po zaledwie 30 minutach musiał zastąpić kontuzjowanego Arkadiusza Recę. Darmochwał, który w tym sezonie zagrał w czterech pojedynkach, z czego tylko w dwóch w wyjściowej jedenastce, wykorzystał swoje "pięć minut", pokazał się z dobrej strony. Strzelił pięknego gola, popisując się idealnym uderzeniem z dystansu.

To jego pierwsze trafienie w tych rozgrywkach. Poprzedni sezon kończył z dorobkiem ośmiu goli.

Wisła miał mnóstwo okazji do podwyższenia wyniku, swoje szanse miał też Dolcan. Sporo emocji było już w samej końcówce, w której gospodarze za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania. Na kilka minut przed końcem mieli nawet najlepszą z możliwych sytuacji, aby tego dokonać - rzut karny. Ale w bramce kapitalną interwencją popisał się Seweryn Kiełpin, który wybronił strzał Pawła Tarnowskiego.

Zanim rozległ się końcowy gwizdek sędziego, Kiełpin wykazał się świetnymi umiejętnościami, refleksem. W dużej mierze dzięki jego postawie płoccy piłkarze wyjeżdżają z Ząbek z kompletem punktów.

To pierwsza wygrana Wisły Płocku z Dolcanem w Ząbkach od ponad czterech lat. Dla Dolcanu to dopiero druga porażka w tym sezonie. Ostatni raz przegrał prawie dwa miesiące temu z Sandecją Nowy Sącz 2:3.

I rzecz najważniejsza. Dzięki tej wygranej Wisła Płock z dorobkiem 25 punktów została liderem I ligi. O punkt wyprzedza Zagłębie Sosnowiec, dwa oczka mniej mają trzeci Dolcan i czwarta Arka Gdynia. W ostatnim meczu 13. kolejki Chrobry Głogów zmierzy się u siebie z Zawiszą Bydgoszcz. Bez względu na wynik Wisła pozostanie liderem I ligi co najmniej przez najbliższy tydzień.

Kolejne spotkanie piłkarze nożni Wisły Płock zagrają przed własną publicznością. W sobotę (24 października) ich rywalem będzie Chrobry Głogów. Mecz rozpocznie się o godz. 18.

Dolcan Ząbki - Wisła Płock 0:1 (0:0)

Bramki: Wisła - Piotr Darmochwał (53.)

Dolcan: Mateusz Kryczka - Damin Jakubik, Piotr Petasz, Szymon Sawala Ż, Kamil Wiktoroski, Damian Kądzior (77. Daniel Gołębiewski Ż), Szymon Matuszek, Igor Sapała, Damian Świerblewski Ż (58. Marcin Krzywicki), Daniel Feruga (69. Aleksander Jagiełło), Paweł Tarnowski

Wisła: Seweryn Kiełpin Ż - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński Ż, Bartłomiej Sielewski, Patryk Stępiński, Wojciech Łuczak (71. Maciej Kostrzewa Ż), Piotr Wlazło Ż, Dominik Kun (90. Marko Radić), Dimitar Iliev, Arkadiusz Reca (32. Piotr Darmochwał), Mikołaj Lebedyński