Sport.pl

Tomasz Gollob pojeździ w PGE Ekstralidze? To możliwe

Z występów w ?najlepszej lidze świata? zrezygnowali Łotysze.
Lokomotiv Daugavpils, a więc zwycięzcy Nice Polskiej Ligi Żużlowej nie są w stanie spełnić wymogów licencyjnych. Włodarze drużyny, w większości złożonej z zawodników z Łotwy, musieliby zakontraktować dwóch seniorów oraz co najmniej dwóch juniorów z Polski. Poza tym, zostaliby zobligowani do wynajęcia stadionu na terenie naszego kraju oraz założenia spółki akcyjnej.

W tej sytuacji zaproszenie do udziału w najwyższej klasie rozgrywkowej otrzymała Ostrovia Ostrów. Decyzja, po przeanalizowaniu sytuacji finansowej, ma zapaść w ciągu dwóch tygodni.

Jeśli ostrowianie, a następnie klub z Rybnika, nie zdecydują się na występy w Ekstralidze, wówczas najprawdopodobniej działacze polskiego żużla zgłoszą się do GKM Grudziądz.

Zespół ten - w odróżnieniu od rywali - ma przejrzystą sytuację finansową oraz fundamenty personalne. Kontrakty przedłużyli bowiem liderzy Artiom Łaguta i Krzysztof Buczkowski oraz dwaj Polacy - Rafał Okoniewski oraz Daniel Jeleniewski.

W ciągu kilkunastu najbliższych dni wyjaśni się także przyszłość Tomasza Golloba. Najlepszy polski żużlowiec w historii wstępnie zadeklarował chęć pozostania w MRGARDEN GKM Grudziądz.

Więcej o: