Pewna wygrana Polonii z Oskarem Przysucha

Pewne zwycięstwo w meczu 12. kolejki III ligi łódzko - mazowieckiej odnieśli piłkarze Polonii Warszawa. ?Czarne Koszule? przy Konwiktorskiej pokonały Oskara Przysucha 4:0.

Po porażkach ze znajdującymi się w czubie tabeli Lechią Tomaszów Mazowiecki (1:2) i Sokołem Aleksandrów Łódzki (0:1) piłkarze Igora Gołaszewskiego oddalili się od celu, jakim dla drużyny jest awans do II ligi. W piątek poloniści musieli złą passę przerwać. Przeciwnik do tego był idealny, bo do stolicy przyjechał zajmujący przedostatnią pozycję w tabeli Oskar Przysucha.

I rzeczywiście do niespodzianki w Warszawie nie doszło. Polonia od samego początku zdecydowanie przeważała i nie oddawała gościom inicjatywy. Już w 5 min. prowadzenie "Czarnym Koszulom" dał Mariusz Marczak. Zawodnik gospodarzy uderzył sprzed pola karnego i po błędzie bramkarza Oskara piłka wpadła do siatki. Jeszcze przed przerwą na 2:0 dla Polonii podwyższył Krystian Pieczara, który pewnie wykorzystał rzut karny.

W drugiej połowie sytuacja nie uległa zmianie i to gospodarze wciąż dominowali na boisku. W 61 min. swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Pieczara. Cztery minuty później zawodnik Polonii miał szansę skompletować hat trick, jednak nie wykorzystał jedenastki. Za faul w polu karnym w sytuacji sam na sam czerwoną kartką ukarany został zaś bramkarz Oskara.

Wynik w 80 min. meczu ustalił Piotr Kosiorowski. Piłkarz otrzymał podanie w środku pola i nieatakowany przez rywali przebiegł pół boiska, po czym pewnie umieścił piłkę w siatce.

Dzięki zwycięstwu poloniści awansowali na czwarte miejsce ze stratą trzech punktów do prowadzącej w tabeli Lechii Tomaszów Mazowiecki. Trzeba jednak podkreślić, że wszyscy najgroźniejsi rywale warszawian w walce o awans do II ligi swoje spotkania rozegrają w weekend. Poloniści kolejny mecz zagrają w sobotę 17. października, kiedy na wyjeździe zmierzą się z Pilicą Białobrzegi.

Polonia Warszawa - Oskar Przysucha 4:0 (2:0): Marczak (5.), Pieczara (33. karny, 61.), Kosiorowski (80.)

Polonia: Kazimierczak - Worach (55. Choroś), Nakrosius, Wojdyga (77. Augustyniak), Zapaśnik - Kosiorowski, Kosiec - Pieczara, Marczak (83. Stasz), Kluska (73. Jaroszewski) - Obłuski.