Sport.pl

Współpraca Stali z Pogonią Szczecin zaczyna się od wypożyczenia króla strzelców

Do 31 maja zagra u nas 20-letni lewoskrzydłowy Dariusz Zając, który latem przeszedł z Energetyka Gryfino do Pogoni Szczecin, a teraz z ekstraklasy idzie na wypożyczenie do Stali Gorzów. Nasi piłkarze ręczni, na razie w pomorskiej drugiej lidze niepokonani, jeszcze mocniej urośli w siłę i teraz możemy już bez większej pomyłki napisać, że stają się jednymi z faworytów rozgrywek. W sobotę już o godzinie 11 walczą w 5. kolejce z rezerwami Wybrzeża w Gdańsku.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Po rocznej przygodzie w wielkopolskiej trzeciej lidze i przyjęciu do pomorskiej drugiej ligi, stalowcy przebyli naprawdę długą drogę. Sportową i organizacyjną. Radykalne i błyskawiczne uporządkowanie spraw wokół zespołu, a także umiejętnie dokładane kolejne ogniwa spowodowały, że dziś nasza drużyna piłkarzy ręcznych ma po dwóch wartościowych graczy praktycznie na każdej pozycji. W pierwszych kolejkach mogliśmy się już przekonać, jakie tak wyrównana kadra, w której bardzo mocny kręgosłup tworzą wychowankowie gorzowskiego szczypiorniaka, daje możliwości.

Od tego tygodnia na treningi do Gorzowa dojeżdża już razem trzech szczecinian - do Maćka Polaka i Mateusza Kminikowskiego dołączył właśnie Darek Zając. O temacie współpracy Stali z Pogonią Szczecin usłyszeliśmy jeszcze przed startem sezonu. To przed ostatnim sparingiem z Zieloną Górą kierownik naszego zespołu Robert Wałcerz stwierdził, że jeżeli ekstraligowiec byłby skłonny wypożyczyć nam utalentowanego lewoskrzydłowego, to bierzemy go w ciemno... Zając nie potrzebuje lepszej rekomendacji niż 245 bramek, które rzucił w pomorskiej drugiej lidze w poprzednim sezonie, co dało mu tytuł króla strzelców rozgrywek. - Fajna sprawa, gdy nasz zespół dostaje kolejny tak znakomity impuls - powiedział trener Stali Janusz Szopa. - Darek, który 20 września skończył 20 lat, razem z Mateuszem Stupińskim stworzą na lewym skrzydle niezwykle silny duet, a drużyna tylko na tym skorzysta.

Stalowcy chcą też czerpać z doświadczeń sąsiadów z ekstraklasy, najlepiej przebyć taką samą sportową drogę jak Pogoń. Tylko hali, choć w części podobnej do tej, jaka niedawno powstała w Szczecinie, próżno szukać w Gorzowie. Brak porządnego obiektu, na miarę ekstraklasowych ambicji naszych drużyn halowych, to naprawdę spory problem. - Jeśli chodzi o zawodników to jak najbardziej zależy nam na współpracy na zdrowych zasadach - mówił trener Szopa. - Ludzie, którzy są w stanie nam pomóc, wygrają rywalizację, niech rozwijają się na boisku, a nie tylko trenują w ekstraklasie. Z pewnością potem będą wartością dodaną dla Pogoni. Szukaliśmy jeszcze jednego ogniwa na rozegranie, ale na razie do końca sezonu jest z nami Darek Zając. Zatwierdziliśmy go w półtora dnia, to małe mistrzostwo świata. Obserwujemy również dwóch chłopaków z roczników 1996 i 1997, którzy również byli na naszym treningu i pokazali się z dobrej strony. Obaj są tematem na przyszłość, ale możliwe, że również i oni już w tym sezonie zagrają w drugiej lidze.

W 5. kolejce niepokonana Stal gra z rezerwami Wybrzeża Gdańsk, które jeszcze nie zdobyły żadnego punktu. W tym tygodniu Wybrzeże odrobiło zaległości z 1. serii - gdańszczanie przegrali u siebie z Samborem Tczew 27:33. Zaczniemy mecz o bardzo nietypowej porze, bo w sobotę już o godz. 11. - W sobotę powinniśmy grać najwcześniej w południe, a w niedzielę maksymalnie o godzinie 15. Wybrzeże ustawiło nam jednak pojedynek już na jedenastą, a za dwa tygodnie, znów w Gdańsku z SMS zagramy w niedzielę o godzinie 16. Poszliśmy rywalom na rękę, bo w innych terminach zwyczajnie nie mają hali. Musimy więc kończyć rozmowę, bo trzeba wstać przed trzecią w nocy. Dziś też wyjątkowo wcześniej spotkaliśmy się na treningu, aby dłuższy był czas na relaks i wypoczynek. Jak to mówią, co nas nie zabije to nas wzmocni. Wierzę, że i z tym wyzwaniem sobie poradzimy, a na boisku pokażemy piłkę ręczną na poziomie czołowej drużyny ligi - zakończył Szopa.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.plPROGRAM 5. KOLEJKI: Wybrzeże II Gdańsk - Stal Gorzów (sobota, godz. 11), SMS II Gdańsk - Henri Lloyd Brodnica, Borowiak Czersk - Tytani Wejherowo, Cartusia Kartuzy - AZS UKW Bydgoszcz, Szczypiorniak Olsztyn - Sambor Tczew, Gwardia Koszalin - Energetyk Gryfino, LKS Kęsowo - GKS Żukowo.

1. GKS Żukowo48135:86
2. Stal Gorzów48141:93
3. SMS II Gdańsk46128:106
4. Szczypiorniak Olsztyn46117:97
5. Tytani Wejherowo46111:109
6. Cartusia Kartuzy4692:97
7. Henri Lloyd Brodnica44139:115
8. Sambor Tczew44114:113
9. AZS UKW Bydgoszcz43120:150
10. Gwardia Koszalin4296:106
11. Energetyk Gryfino42102:113
12. Borowiak Czersk41106:142
13. Wybrzeże II Gdańsk40107:124
14. LKS Kęsowo4073:130
Pierwszy zespół bezpośrednio awansuje do I ligi, drugi zagra o awans w barażach.

Więcej o: