Sport.pl

Widzieliście farsę na Narodowym? Możecie skorzystać z rekompensaty

Cały żużlowy świat ciągle pamięta skandal związany z kwietniowym turniejem Grand Prix na Stadionie Narodowym. Organizatorzy turnieju chcą zmazać złe wrażenie. Zapowiedzieli kolejny turniej w przyszłym roku. Kibice, którzy byli świadkami tegorocznej farsy zostaną nagrodzeni.
Fatalne przygotowanie toru, wadliwa maszyna startowa - pewnie każdy kibic żużla pamięta to, co działo się podczas pierwszego na Stadionie Narodowym w Warszawie turnieju z cyklu Grand Prix. W efekcie zawody zostały przerwane, a wyniki zaliczono po 12 rozegranych wyścigach. Trzecie miejsce zajął lider SPAR Falubazu Zielona Góra Jarosław Hampel.

Polski Związek Motorowy nie zamierzał się poddać, znów podjął wyzwanie. Już lepszy, bez wpadek, turniej Grand Prix zaplanowano na sobotę 14 maja 2016 r. Ale to nie wszystko, bo dzień później rozegrany zostanie towarzyski mecz Polska - Reszta Świata.

- Pierwszy raz w historii na PGE Narodowym w Warszawie odbędą się dwa turnieje żużlowe w ciągu dwóch dni, jeden po drugim - powiedział Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego i zapowiedział rekompensatę dla kibiców, którzy w kwietniu oglądali w stolicy marny żużlowy spektakl: - Każdy kibic, który brał udział w imprezie, przy zakupie biletu na przyszłoroczne zawody, otrzyma darmowy bilet na mecz Polska - Reszta Świata i program zawodów w prezencie. Pokażemy, że można zorganizować bardzo dobre zawody. Ceny biletów pozostają na tym samym, niskim poziomie. Bądźcie z nami podczas majowego weekendu z żużlem na PGE Narodowym.

Organizatorzy, w tym budowniczy toru, wyciągnęli ponoć konkretne wnioski i tym razem zamierzają "dmuchać na zimne". - Wiemy już, co nie zagrało. Zrobimy wszystko, żeby zrekompensować kibicom kwietniowe zawody, bo kibice są dla nas najważniejsi. Wierzymy, że tym razem przeżyjemy prawdziwe żużlowe święto na tym pięknym obiekcie, a ponad 50 tysięcy kibiców będzie mogło dopingować młodych zdolnych polskich zawodników - powiedział Andrzej Witkowski.

- To co działo się w kwietniu w Warszawie było ogromnym ciosem w moje serce - dodał Ole Olsen, przed laty świetny żużlowiec, dziś Duńczyk odpowiada za budowę sztucznych torów. - Przepraszam wszystkich kibiców. Dziś już wiemy, że trzeba poświęcić więcej czasu na przygotowanie nawierzchni. Przesunięcie zawodów z kwietnia na maj też nam powinno pomóc.

Bilety dla kibiców, którzy mieli wejściówki na tegoroczny turniej będą mogli kupować od 19 do 26 października. Będą do nabycia za pośrednictwem serwisu kupbilet.pl. Najtańszy pakiet: bilety na obie imprezy plus program zawodów będzie kosztował 49 zł. Sprzedaż otwarta rozpocznie się 26 października. Szczegóły na sgpnarodowy.pl.

KARA SKRÓCONA! PATRYK DUDEK WRACA DO REPREZENTACJI POLSKI

PATRYK DUDEK MISTRZEM BUNDESLIGI. WYGRAŁ WSZYSTKO, CO MÓGŁ

FALUBAZ DŁUGÓW SIĘ NIE WSTYDZI: BRAKUJE NAM 2 MILIONÓW ZŁOTYCH

KIBICE FALUBAZU: NIE USIĄDZIEMY W JEDNYM MIEJSCU Z HOŁOTĄ

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PLWięcej o: