Maksym Drabik najlepszym kadrowiczem zielonogórskiego zgrupowania

Żużlowiec Betardu Sparty Wrocław - Maksym Drabik - wygrał klasyfikację turniejową zgrupowania zawodników zaplecza kadry narodowej juniorów, które odbyło się w Zielonej Górze. Trzecie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Alex Zgardziński.
Zajęcia w czasie zgrupowania odbywały się pod okiem m.in. trenera selekcjonera Rafała Dobruckiego. Oprócz dwudniowej rywalizacji na torze plan zgrupowania zakładał analizę zapisu wideo zawodów oraz spotkania z trenerami i psychologiem kadry narodowej.

Najważniejsze były jednak wyścigi, zorganizowano dwa turnieje indywidualne. Pierwszy wygrał - Daniel Kaczmarek - wychowanek Unii Leszno, jeżdżący w barwach Wandy Kraków. W drugich zawodach najskuteczniejszy był Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław), syn czołowego niegdyś żużlowca Sławomira Drabika. On też okazał się najlepszy w klasyfikacji generalnej obu turniejów. Drugie miejsce zajął rybniczanin Kacper Woryna, a trzecie najlepszy z zawodników SPAR Falubazu Zielona Góra - Alex Zgardziński. Reprezentant gospodarzy w pierwszym turnieju był piąty, a w drugim czwarty. Zielonogórzanin musiał stoczyć dodatkowy pojedynek o trzecie miejsce w klasyfikacji z Danielem Kaczmarkiem, obaj zdobyli po 22 punkty. Rywalizacja była zacięta od startu do mety, Alex Zgardziński wykorzystał znajomość toru.

Zgrupowanie pechowo zakończyło się dla innego zawodnika SPAR Falubazu Mateusza Burzyńskiego. W ostatnim swoim starcie został podcięty przez kolegę klubowego Arkadiusza Potońca. Po wypadku został odwieziony do szpitala z podejrzeniem urazu miednicy.

WYNIKI

1. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) 14 (2,3,3,3,3), 2. Rafał Karczmarz (Money Makes Money.pl Stal Gorzów) 12 (3,2,3,3,1), 3. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) 11 (3,3,1,1,3), 4. Alex Zgardziński (SPAR Falubaz Zielona Góra) 11 (2,2,3,3,1), 5. Kacper Woryna (ROW Rybnik) 11 (2,3,2,2,2), 6. Norbert Krakowiak (Ostrovia Ostrów Wlkp.) 10 (1,2,2,2,3), 7. Krystian Rempała (PGE Stal Rzeszów) 9 (3,1,2,d,3), 8. Daniel Kaczmarek (Wanda Kraków) 8 (3,2,0,1,2), 9. Patryk Rolnicki (Unia Tarnów) 7 (1,t,3,3,t), 10. Sebastian Niedźwiedź (Orzeł Łódź) 6 (0,3,1,w,2), 11. Robert Chmiel (ROW Rybnik) 5 (2,0,1,0,2), 12. Bartosz Hassa (Money Makes Money.pl Stal Gorzów) 4 (0,1,2,1,0), 13. Oskar Bober (KMŻ Lublin) 4 (0,1,1,1,1), 14. Kamil Nowacki (Money Makes Money.pl Stal Gorzów) 3 (1,u,0,2,0), 15. Arkadiusz Potoniec (SPAR Falubaz Zielona Góra) 3 (0,1,0,2,w), 16. Mateusz Burzyński (SPAR Falubaz Zielona Góra) 1 (1,0,0,0,-), 17. Kamil Wieczorek (ROW Rybnik) (1), 18. Michał Gruchalski (Włókniarz Częstochowa) (0,0).

KLASYFIKACJA PO DWÓCH TURNIEJACH

1. Maksym Drabik - 25 pkt, 2. Kacper Woryna - 23, 3. Alex Zgardziński - 22+3, 4. Daniel Kaczmarek - 22+2, 5. Norbert Krakowiak - 21, 6-7. Krystian Rempała i Rafał Karczmarz - po 20, 8. Bartosz Smektała - 19, 9. Patryk Rolnicki - 13, 10. Sebastian Niedźwiedź - 11, 11-12. Arkadiusz Potoniec i Robert Chmiel - po 9, 13-14. Mateusz Burzyński i Oskar Bober - po 7, 15. Bartosz Hassa - 4, 16-17. Kamil Nowacki i Kamil Wieczorek - po 3, 18. Michał Gruchalski - 2.