Sport.pl

Transmisje z I ligi żużla. Wyniki poszły w górę

Oglądalność Nice Polskiej Ligi Żużlowej w TVP Regionalnej i TVP Sport była znacznie lepsza niż w poprzednim roku - informuje telewizja publiczna.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

W zakończonym sezonie w TVP Regionalnej przeprowadzono 12 transmisji, a średnio oglądało ją 174 tys. widzów (udziały 1,73 proc.). Rekordowe było rewanżowe spotkanie finałowe ŻKS Ostrovia - Lokomotiv Daugavpils z 27 września 2015 roku: średnia wyniosła 207 tys., udziały 1,93 proc.

Transmisje z Nice PLŻ były przeprowadzane także w TVP Sport - średnia wyniosła 86 tys. (udziały 0,84 proc.); rekord to mecz Orzeł Łódź - Wanda Kraków - 133 tys. (1,47 proc.).

Przypomnijmy, że w każdej kolejce jeden mecz na żywo pokazywała TVP Regionalna (zawsze w niedzielę, godz. 13.15). Spotkania (w większości także na żywo) pokazywała także TVP Sport oraz strona sport.tvp.pl.

- Żużel ma olbrzymie tradycje i wielkie osiągnięcia. Cieszymy się, że drugi rok z rzędu pokazywaliśmy Nice Polską Ligę Żużlową i mam nadzieję, że nadal będzie gościła na naszej antenie. Jest ona ozdobą TVP Sport - stwierdził dyrektor kanału sportowego Telewizji Polskiej Włodzimierz Szaranowicz.

Adam Krużyński, dyrektor zarządzający Nice Polska, powiedział, że na dokładne podsumowania przyjdzie pora w okresie zimowym. - Z pewnością możemy być zadowoleni z wyników oglądalności. Ostatni mecz sezonu w TVP Regionalnej i TVP Sport oglądało w sumie ponad 330 tys. telewidzów, co pokazuje, jak dużym potencjałem dysponowała w tym roku Nice PLŻ. Losy awansu do wyższej klasy rozgrywkowej rozstrzygnęły się w ostatnim biegu sezonu - z punktu widzenia kibica większej dramaturgii nie mogliśmy sobie wymarzyć. Na przestrzeni sezonu pojawiały się oczywiście drobne problemy, ale były one na bieżąco korygowane. Firma Nice jest otwarta na dalszą współpracę, ale najpierw w kontekście kolejnego sezonu 2016 musi ostatecznie wyjaśnić się, ile drużyn wystartuje w Nice PLŻ oraz jaka będzie formuła rozgrywek - dodał Krużyński.

Zadowolony był także Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z projektu, który udało się stworzyć. Oglądalności są więcej niż bardzo dobre, a widz przyzwyczaił się już do stałej pory transmisji. Niedziela, godzina 13.15 to także doskonały czas antenowy, by pozyskać także kibiców, którzy na co dzień nie śledzą zmagań żużlowców. Wierzę, że rozgrywki w ośmiozespołowym składzie w podobnym formacie będą także transmitowane w następnym roku.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Więcej o: