Sport.pl

Karol Linetty przedłużył kontrakt z Lechem Poznań! "Chcę być fair wobec klubu, w którym się wychowałem"

Reprezentant Polski Karol Linetty podpisał w poniedziałek nową, dwuletnią umowę z Lechem Poznań. - Nadal marzę o grze w Premier League, ale równie ważny jest dla mnie Kolejorz - przyznaje Linetty na stronie internetowej klubu.
Nowa umowa będzie obowiązywała do czerwca 2018 roku. O tym, że strony prawdopodobnie przedłużą dotychczasowy kontrakt, który był ważny tylko do końca tego sezonu, było wiadomo po tym, jak nie doszedł do skutku transfer Karola Linettego do Club Brugge.

Mistrzowie Polski nadal liczą na to, że zarobią kilka milionów euro na swoim wychowanku. Żeby jednak taki transfer mógł dojść w przyszłości do skutku, konieczne było podpisanie z zawodnikiem nowego kontraktu. W przeciwnym wypadku piłkarz już zimą mógł związać się z innym klubem i latem odejść do niego, bez pytania Lecha o zgodę. "Kolejorz" dostałby w tej sytuacji tylko niewielki ekwiwalent za wyszkolenie.

Przede wszystkim jednak Karol Linetty chciał, żeby Lech Poznań zarobił na jego odejściu. - Jestem lechitą od dziewięciu lat. To dla mnie pół życia i chcę być fair wobec klubu, w którym się wychowałem - zapewnia.

Przypomnijmy, że jeszcze przed końcem letniego okna transferowego reprezentant Polski ustalił szczegóły kontraktu indywidualnego z Club Brugge. Linetty był nawet na meczu wicemistrza Belgii z Manchesterem United w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Weto w sprawie transferu postawił jednak Lech Poznań - kwota transferu była zbyt niska. Poza tym działacze "Kolejorza" nie chcieli też za wszelką cenę pozbywać się swojego najbardziej utalentowanego piłkarza, choć ten sam miał ochotę na zmianę klubu.

Nieoficjalnie mówi się, że Karol Linetty miał w zamian otrzymać od Lecha Poznań nie tylko nowy kontrakt z pokaźną podwyżką, ale także zgodę na transfer w zimowym oknie transferowym. - Karol jest naszym wychowankiem, co w tym wypadku jest nie bez znaczenia, a nam bardzo zależy na jego przyszłości - mówi Piotr Rutkowski, wiceprezes klubu. - Porozumieliśmy się w zaledwie kilka tygodni, podejście do rozmów samego zawodnika i jego agentów było bardzo profesjonalne i należą się im podziękowania za okazane zaufanie. Przed nim szansa na wielką karierę, czego mu, oczywiście, życzymy.

O przedłużeniu umowy Karola Linettego z Lechem Poznań poinformowała agencja menedżerska piłkarza na swoim Twitterze:Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Dla kogo Złota Piłka? Dziwne miejsce Roberta Lewandowskiego w rankingu znanego portalu Dla kogo Złota Piłka? Dziwne miejsce Roberta Lewandowskiego w rankingu znanego portalu
  • Pochettino zostawił piłkarzom Tottenhamu ostatnią, wzruszającą wiadomość Pochettino zostawił piłkarzom Tottenhamu ostatnią, wzruszającą wiadomość
  • Skomentuj:
    Karol Linetty przedłużył kontrakt z Lechem Poznań! "Chcę być fair wobec klubu, w którym się wychowałem"
    Zaloguj się

    Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX