Sport.pl

Lech Poznań i Legia Warszawa interesują się 17-letnim talentem z Norwegii?

Lech Poznań i Legia Warszawa były wśród dziewięciu klubów, które wysłały swoich przedstawicieli na mecz norweskiej ekstraklasy Odds BK - Sarbsborg 08. Tamtejsze media sugerują, że największe zainteresowanie budzi 17-letni napastnik ekipy gospodarzy Rafik Zekhinini.


Rafik Zekhinini dopiero w styczniu przyszłego roku skończy 18 lat, ale ma już za sobą sześć występów w norweskiej ekstraklasie. Zdobył w nich dwie bramki. Jest przede wszystkim lewoskrzydłowym, ale grywa również w ataku.

Przede wszystkim zaliczył jednak bardzo udany mecz w sierpniu, gdy zespół Odds podejmował Borussię Dortmund i po 22. minutach prowadził 3:0! Pierwsza bramka dla Norwegów padła po podaniu Rafika Zekhininiego. W ogóle po meczach z niemiecką drużyną siedemnastolatek, który urodził się w Norwegii, ale ma marokańskie korzenie, zebrał bardzo dobre opinie.Kiedy więc na niedzielny mecz Odds z Sarbsborgiem akredytowało się aż dziewięciu skautów zagranicznych klubów, miejscowi dziennikarze uznali, że przyjechali oni, by zobaczyć właśnie młodego gracza ekipy gospodarzy. A swoich wysłanników na stadionie w Skien miały przede wszystkim Borussia Dortmund, FC Sankt Pauli, SC Heerenveen, IFK Goeteborg, FC Groningen, FC Nordsjaelland, Sparta Praga oraz Lech Poznań i Legia Warszawa. Wywołało to zresztą niemałe poruszenie w klubie.

Jeżeli faktycznie wszystkie wspomniane kluby wysłały swoich ludzi, by przyjrzeli się grze Rafika Zekhininiego, to musiały obejść się smakiem, bo nastolatek przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Więcej o: