Zaur Sadajew (ex Lech Poznań) dał punkt Terekowi Grozny. Idzie na rekord strzelecki [WIDEO]

Trzeciego gola w tym sezonie strzelił Zaur Sadajew. Były napastnik Lecha Poznań zapewnił Terekowi Grozny remis 1:1 z FK Krasnodar, którego piłkarzem jest Artur Jędrzejczyk.

Zaur Sadajew, choć ma niewątpliwie wysokie umiejętności, nigdy nie był napastnikiem, który zdobywał wiele bramek. Pięć trafień w poprzednim sezonie dla Lecha Poznań było rekordowym osiągnięciem Czeczena.

Teraz blisko 26-letni piłkarz znów występuje w Tereku Grozny i właśnie strzelił swoją trzecią bramkę w sezonie. W ten sposób Zaur Sadajew wyrównał swój strzelecki rekord w klubie, którego jest wychowankiem. Trzy gole strzelił też dla Tereka w sezonie 2011/12, ale potrzebował do tego aż 28 występów. Teraz osiągnął ten wynik już w dziesiątym meczu.

W pojedynku z FK Krasnodar były lechita był rezerwowym, a wszedł na boisko w 34. minucie w miejsce kontuzjowanego Macieja Rybusa. W 56. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie (akcja od 0:37), a gospodarze wyrównali w 72. minucie. Artur Jędrzejczyk cały mecz spędził wśród rezerwowych.