Pogoń Baltica wciąż niepokonana. Pierwszy remis w sezonie

Ekstraklasa piłkarek ręcznych. Szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin remisują w Gdańsku. Beniaminek sprawił im sporo trudności.

Szczecinianki do wyjazdowego pojedynku z beniaminkiem AZS-em Łączpol AWFiS Gdańsk przystępowały jako liderki oraz drużyna, która wygrała wszystkie cztery dotychczasowe mecze. W pierwszej połowie wszystko wskazywało na to, że szczypiornistki Pogoni odniosą kolejne zwycięstwo. Kontrolowały przebieg meczu i podobnie jak w ostatnim spotkaniu z Piotrcovią, sukcesywnie powiększały przewagę. Do przerwy zawodniczki Adriana Struzika prowadziły 15:11.

W drugiej połowie szczeciniankom odcięło jednak prąd i na pierwszą bramkę czekały aż do 44. minuty. Ofensywny marazm Pogoni wykorzystały rywalki, który nie dość, że odrobiły stratę, to jeszcze wyszły na prowadzenie czterema bramki. Gdyby nie dobrze dysponowana w bramce Adrianna Płaczek, gdańszczanki odjechałby liderkom na dystans nie do odrobienia.

Pogoń w samej końcówce się jednak przebudziła i zdołała doprowadzić do remisu 22:22. Podział punktów sprawia, że szczecinianki tracą fotel lidera na rzecz MKS-u Selgros Lublin. Obie drużyny spotkają się w kolejnej kolejce, na hali w Szczecinie.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Pogoń Baltica Szczecin 22:22 (11:15)

Pogoń Baltica: Płaczek, Kozłowska - Zimny 6, Gadzina 4, Masna 4, Jaszczuk 3, Szczecina 2, Królikowska 2, Głowińska, Koprowska, Noga, Costa, Sabała, Kochaniak.