Stal Mielec - Okocimski Brzesko 4:1. Hat-trick Sebastiana Łętochy

Piłkarze Stali Mielec po dwóch spotkaniach bez zwycięstwa sięgnęli po komplet punktów. W sobotę przed własną publicznością pokonali Okocimskiego Brzesko 4:1. Trzy bramki w tym meczu zdobył napastnik Stal, Sebastina Łętocha.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Stal Mielec zasłużenie sięgnęła po komplet punktów. Zespół trenera Janusza Białka, który w ostatnich dwóch spotkaniach złapał lekką zadyszkę i zdobył tylko punkt, w sobotę pokazał klasę. Mielczanie zaaplikowali Okocimskiemu Brzesko cztery bramki, tracąc jedną. Najlepszym zawodnikiem meczu został Sebastian Łętocha, który trzy razy w sobotnie popołudnie wpisał się na listę strzelców. Łętocha pierwszą bramkę zdobył w 31. minucie. Po dośrodkowaniu Bartosza Nowaka celną główką pokonał Aleksandra Kozioła. Wtedy było już 2:0 dla Stali, bo kwadrans wcześniej wynik spotkania otworzył Andreja Prokić.

Kolejne dwa trafienia Łętocha zaliczył po przerwie. W 65. minucie najlepszy strzelec Stali odpowiedział na gola Patryka Bryły i w sytuacji sam na sam znów był lepszy od golkipera "piwoszy". Sto dwadzieścia sekund później było już 4:1 dla gospodarzy. Tym razem Łętocha do siatki Okocimskiego trafił po podaniu Krystiana Getingera.

Zwycięstwo Stali mogło być zdecydowanie wyższe. Źle ustawione celowniki mieli jednak Tomasz Prejs, dwukrotnie Getinger i Prokić. Szczęścia zabrakło też Michałowi Bierzało, a Bartosz Nowak, po tym jak ograł Kozioła źle podał do Łętochy i skończyło się tylko na strachu piłkarzy z Brzeska.

Wygrana z Okocimskim była siódmą wygraną Stali w dziesiątym meczu w tym sezonie. Zespół trenera Białka z 23. punktami pozostaje liderem II ligi.

Bramki: Prokić (16.), Łętocha (31., 65., 67.) - Bryła (64.)

Stal: Libera - Sulewski, Bierzało Ż, Zalepa, Getinger - Duda, Żubrowski Ż (87. Marciniec), Nowak (76. Radulj)- Prejs, Prokić (83. Żegleń), Łętocha Ż (71. Cholewiak).

Okocimski: Kozioł Ż- Pyciak Ż, Wawryka, Jacek Ż, Kasprzyk - Kurzywik (74. Maślanka), Jaworsky Ż (84. Hłyszko), Wojcieszyński Ż Ż CZ, Janik Ż, Białkowski Ż - Bryła.