Sport.pl

Miśtrzowie przygotowują się do nowego sezonu. Grali na plaży i w Buku

W ostatnich latach chłopcy z gorzowskiego UKS Miś przywozili srebrny i brązowy medal z nieoficjalnych mistrzostw Polski w piłce ręcznej w tej kategorii wiekowej. Z nich ma być utworzone silne zaplecze dla seniorskiej Stali, w piramidzie szkoleniowej powstanie drużyna juniorów, aby tych najzdolniejszych po drodze gdzieś nie tracić z oczu. Na razie nasze nadzieje przygotowują się do nowego sezonu, w którym też chcieliby znaleźć się wśród najlepszych w kraju.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Zawodnicy UKS Miś Gorzów chyba już zawsze będą nam się kojarzyć z hasłem, jakie wypisali ich kibice na przywitanie po medalowych zdobyczach - "Witamy Miśtrzów!". Ci chłopcy potrafią już wygrywać z rówieśnikami z Płocka czy Kielc. Czy będzie im kiedyś dane, aby wyjść na boisko przeciwko Wiśle i Vive również w rywalizacji seniorów?

Ostatnio młodzi gorzowianie wzięli udział w 4. Międzyszkolnym Turnieju Piłki Ręcznej Plażowej w Drawnie, tam przegrali dopiero w finale. - Bardzo fajna impreza i bardzo ciekawa odmiana naszej dyscypliny na plaży - opowiadał trener UKS Miś Paweł Cichoń. - Przeszliśmy błyskawiczny kurs przepisów tej gry, fajnie się do niej zaadoptowaliśmy. To jest zupełnie inna rywalizacja, wyjątkowo widowiskowa, cały czas coś na piachu się dzieje. Poważnie myślimy o tym, aby na letni czas podobny turniej zorganizować również u nas. To może być świetna sprawa w czasie przygotowań do sezonu halowego.W 13. Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców w Buku wzięło udział 12 zespołów. Zwyciężyła młodzież z Bydgoszczy, która w finale ograła pierwszą drużynę MKS Poznań. Ekipa UKS Miś w spotkaniu o trzecie miejsce przegrała 7:10 z gospodarzami - Spartakusem Buk. Gorzowianie odebrali indywidualne nagrody. Michał Olejniczak został najlepszym strzelcem, w siódemce turnieju znalazł się Natan Otto, a wyróżnienie otrzymał też Rafał Renicki.

WYNIKI UKS MIŚ W BUKU:

UKS Miś Gorzów - MKS II Poznań 10:7, UKS Miś - Sparta Oborniki 12:9, UKS Miś - UKS Ułan II Bydgoszcz 12:6, UKS Miś - Gimnazjum nr 1 Wągrowiec 14:10, UKS Miś - UKS Spartakus I Buk 15:9, ćwierćfinał: UKS Miś - UKS Olsztyniak Olsztyn 15:7, półfinał: UKS Miś - UKS Ułan I Bydgoszcz 8:15, o 3. miejsce: UKS Miś - UKS Spartakus I Buk 7:10.

Stalowcy porządnie postraszyli w domu. Kolejna ofiara to Gwardia [ZDJĘCIA]


Więcej o: