Sport.pl

Cracovia. Grzegorz Sandomierski: Jesteśmy krok od półfinału

We wtorkowym meczu Pucharu Polski Cracovii z GKS-em Katowice bramki krakowian strzegł Grzegorz Sandomierski, który w lidze jest zmiennikiem Krzysztofa Pilarza.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Piłkarze ze Śląska kilka razy postraszyli podopiecznych Jacka Zielińskiego, ale znakomicie w bramce spisywał się Sandomierski. - Cała drużyna zagrała konsekwentnie. Wszyscy atakowaliśmy i wszyscy broniliśmy. Cieszy to, że przechodzimy do następnej rundy, bo po to tutaj przyjechaliśmy - mówi bramkarz Cracovii.

Piłkarze spod Wawelu przeżywają lekki kryzys. W ostatnich czterech spotkaniach zdołali zdobyć zaledwie dwa punkty. Zawodnicy wierzą, że podobnie zareagują jak po pucharowej potyczce z Dolcanem Ząbki [3:2], kiedy to w kolejnym meczu gładko ograli Koronę Kielce 3:0.

- Zwycięstwo z GKS-em było nam naprawdę potrzebne. W lidze ostatnio nam się nie wiodło, ale zrehabilitowaliśmy się i odnieśliśmy zwycięstwo w niełatwym meczu. Zespół z Katowic ma swoje problemy, jednak nie zmienia to faktu, że nadal pozostają dobrym zespołem - ocenia Sandomierski.

Cracovia w tym roku miała wyjątkowo dobre losowanie i szansa na występ w finale Pucharu Polski jest niepowtarzalna. - 1/4 Pucharu Polski to jest już dosyć daleko, jesteśmy krok od półfinału. Nie ukrywam, że naszym celem jest gra na Stadionie Narodowym i będziemy robić wszystko co w naszej mocy, aby tak się stało - dodaje bramkarz krakowian.

Cracovia swój kolejny mecz w Pucharze Polski rozegra 27 października z I-ligowym Zagłębiem Sosnowiec na terenie rywala, rewanż odbędzie się 18 listopada w Krakowie.

Więcej o: