Liga Mistrzów: Uczestnicy Final Four bez wygranej, Płock zwolnił trenera

Żaden z uczestników ostatniego Final Four Ligi Mistrzów nie wygrał w pierwszej kolejce tegorocznej edycji. Tylko MKB Veszprem zdobył jedyny punkt.
Węgrzy na własne życzenie nie wygrali w Płocku. Jeszcze w 53. minucie prowadzili w Orlen Arenie 26:22, a 55 sekund przed końcem meczu 27:25. Chwilę później Tiago Rocha zdobył kontaktową bramkę z rzutu karnego, a goście zgubili piłkę. Do remisu cztery sekundy przed końcową syreną doprowadził Dmitry Żytnikow. Co ciekawe po tym remisie pracę stracił opiekun MKB Veszprem Antonio Carlos Ortega. Mistrzowie Węgier szukają nowego szkoleniowca.

Inni uczestnicy Final Four - THW Kiel i FC Barcelona doznali porażki. Niemcy nie sprostali chorwackiej Croatii Zagrzeb, kompletnie gubiąc się w ostatnim kwadransie drugiej połowy. Jeszcze w 44. minucie podopieczni Alfreda Gislasona prowadzili 20:18, a do końca meczu zdobyli tylko... dwie bramki, a stracili aż jedenaście! Natomiast Barcelona uległa na wyjeździe Rhein-Neckar Löwen. Tym razem były zawodnik Orlen Wisły Płock Kamil Syprzak nie zdobył bramki.

Jednym z bohaterów pierwszej kolejki był Andreas Eggert. Duński lewoskrzydłowy w hicie grupy A: Flensburg - PSG zdobył aż 13 goli (miał bardzo dobrą 81 procentową skuteczność). Francuzom nie pomogła niezła gra świetnego duetu rozgrywających - Mikkel Hansen - Nikola Karabatić (odpowiednio 9 i 7 bramek).

Wyniki 1. kolejki Ligi Mistrzów

Grupa A:

HC Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb - THW Kiel 29:22 (13:11): Najskuteczniejsi: Horvat i Stepancić (po 6) - Dahmke (9) i Sprenger (3)

Orlen Wisła Płock - MKB Veszprem 27:27 (11:13): Rocha (9) - Marguc i Nilsson (po 6)

SG Flensburg-Handewitt - PSG 39:32 (21:16): Eggert (13), Glandorf (9) - Hansen (9), Karabatić (7)

Besiktas Stambuł - RK Celje Pivovarna Lasko 24:30 (13:13): Done (7), Dacević (6) - Mlakar (7), Razgor (6)

Grupa B:

MOL Pick Szeged - Vive Tauron Kielce 31:30 (17:14): Bombac (11), Kallman (5) - Aginagalde (6), Jurecki (5)

IFK Kristianstad - KIF Kolding 33:26 (16:10): Bjornsen (9), O'Sullivan (7) - Igropulo (6), Anderson i Viudes (po 4)

Montpellier - Vardar Skopje 25:30 (12:9): Gajić (8) - Dibirov i Maqueda (po 6)

Rhein-Neckar Löwen - FC Barcelona 22:21 (10:9): Gensheimer (6), Schmid (5) - Lazarov (6), Sigurdsson (4)

Grupa C:

Czechowskie Niedźwiedzie - Naturhouse La Rioja 27:26 (13:13): Kotov (6) - Malmagro (8), Molina (7)

Mieszkow Brześć - Vojvodina 34:22 (15:14): Kristopans, Stojković i Vukić (po 5) - Rastvortsev (7)

FC Porto - Tatran Preszow 33:23 (14:11): Brito Duarte i Cuni Morales (6) - Furlan (7)

Grupa D:

Kadetten Schaffhausen - Elverum Handball 30:31 (15:16): Liniger (8), Csaszar (7) - Mitrović (9), Lindboe i Stegavik (po 6)

Motor Zaporoże - Metalurg Skopje 30:24 (13:9): Burka (9), Malasinskas (5) - Bozovic (10), Matic (5)

Skjern Handball - HCM Baia Mare 32:28 (17:12)