Sensacja w III lidze: faworyt rozgrywek upokorzony w Bodzentynie

Po ósmej kolejce na trzecioligowych boiskach przewaga liderującego KSZO Ostrowiec nad drugą w tabeli Sołą wzrosła do czterech punktów.

Ekipa z Oświęcimia, uznawana za jednego z głównych kandydatów do awansu do drugiej ligi, w kompromitującym stylu przegrała z Łysicą Bodzentyn. Rezultat spotkania ustalony został równo po godzinie gry, a goście dodatkowo niemal całą drugą połowę zmuszeni byli sobie radzić w dziesięciu (za dwie żółte kartki boisko opuścił Marcin Drzymont).

W komplecie swojego spotkania nie dokończył też lider. W 55 minucie rywalizacji z krakowskim Hutnikiem za brutalny faul czerwoną kartkę zobaczył Marcin Grunt. Rewelacyjnie do tej spisującemu się KSZO nie przeszkodziło to jednak w odniesieniu siódmego zwycięstwa. Wcześniej bowiem do siatki rywali trafili Łukasz Jamróz i Klaudiusz Łatkowski, osłabienia doznali także rywale (w pierwszej połowie dwa "żółtka" zebrał Michał Nawrot).

Wyniki 8. kolejki:

Łysica Bodzentyn - Soła Oświęcim 5:0 (3:0): Chrzanowski dwie (21., 45.), Kochan (12.-sam.), Kalista (53.), Michta (61.);

Wisła Sandomierz - Korona II Kielce 1:0 (0:0): Szepeta (88.);

KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Hutnik Kraków 2:0 (1:0): Jamróz (12.), Łatkowski (53.);

Spartakus Daleszyce - Beskid Andrychów 3:0 (2:0): Kowalski (25.-sam.), Kabaniuk (37.), Jeziorski (54.);

Czarni Połaniec - Wisła II Kraków 2:2 (1:1): Skiba dwie (7., 78.) - Janur (21.), Wąsikowski (55.);

Sparta Kazimierza Wielka - Poprad Muszyna 0:0;

Cracovia II - Podhale Nowy Targ 5:2 (2:0): Wdowiak trzy (13., 53., 64.), Szewczyk (39.), Jendrisek (88.) - Fałowski (69.), Urbański (84.);

Garbarnia Kraków - Wolania Wola Rzędzińska 4:0 (1:0): Górecki dwie (78., 81.), Serafin (6.), Borovicianin (83.);

Poroniec Poronin - Unia Tarnów 3:1 (2:0): Wolański dwie (17., 59.), Żurawski (33.) - Popiela (81.).