Stal Mielec zatrzymana w Kołobrzegu. Zwycięska tylko Stalówka

To nie był dobry weekend dla drugoligowych piłkarzy z Podkarpacia. Wygrała tylko Stal Stalowa Wola, a porażki poniosły mielecka Stal i Siarka Tarnobrzeg.

Chcesz wiedzieć wszystko o sporcie na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Rewelacyjnie spisujący się w tym sezonie mielczanie znaleźli wreszcie pogromcę. Choć w Mielcu nikt nie mówi o awansie, to jednak Stal grała jak z nut i pewnie prowadziła w tabeli. Niestety z dalekiej podróży do Kołobrzegu wracała w minorownych nastrojach. Tym razem stalowcy zaliczyli słabszy mecz i praktycznie przez cały czas byli w odwrocie. Przeważała Kotwica, ale gospodarze długo nie potrafili odczarować mieleckiej bramki. Udało się to dopiero Mateuszowi Kołodziejskiemu w 69. minucie i to jedno trafienie wystarczyło, by trzy punkty zostały w Kołobrzegu.

Bramki: Kołodziejski (69.)

Kotwica: Małecki - Cichy, Poznański, Witt, Rydzak (60. Kołodziejski), Kugiel (88. Berg), Żołądź, Kacprzycki Ż (74. Nowak), Świechowski, Azikiewicz Ż, Bejuk (86. Otręba Ż)

Stal: Libera Ż - Sulewski, Duda, Zalepa, Getinger Ż, Prejs (73. Bożek), Żubrowski, Nowak, Radulj (66. Marciniec), Cholewiak, Zegleń (67. Papka).

Zatrzymała się też Siarka Tarnobrzeg, która ostatnio zaliczyła bardzo dobrą serię i byłą wiceliderem tabeli. Tym jednak razem tarnobrzeżanie zostali rozbici w Brzesku, gdzie od lat grało im się nienajlepiej.

Okocimski przeważał od początku, ale trafił dopiero w 26. minucie. A gdy po zmianie stron dołożył kolejnego gola jasne stało się, że Siarce będzie niezwykle trudno odrobić straty. Goście jednak nie odpuścili i próbowali szukać kontaktowego gola. Nadziali się jednak na dwie kontry i ostatecznie przegrali 0:4.

Bramki: Jacek (26., 51.), Lewiński (75.), Pyciak (87.)

Okocimski - Kozioł - Wawryka Ż, Jacek Ż, Garzeł, Kasprzyk - Kurzywilk (81. Baran), Janik (63. Bryła), Lewiński, Wojcieszyński (78. Pyciak), Białkowski - Hłuszko (70. Jaworskyj).

Siarka: Pawlus - Przewoźnik, Stefanik, Stępień, Chłoń (46. Mandzelowski) - Koczon, Mariusz Korzępa (46. Kościelny), Więcek, Domański Ż (77. Waleńcik), Jakubowski (65. Buczek) - Martuś.

Jedynym naszym zespołem, który mógł cieszyć się ze zwycięstwa była Stal Stalowa Wola, która tym samym utrzymała miano drużyny niepokonanej na własnym stadionie. Tym razem w Stalowej Woli poległa Puszcza Niepołomice, choć początek meczu nie zapowiadał takiego obrotu spraw. To goście mieli więcej z gry i to oni stwarzali groźniejsze sytuacje, choć i Stal miała też swoje.

Po zmianie stron Stalówką uratował słupek, ale to wydarzenie nieco obudziło miejscowych. W 63. minucie ładnym strzałem z dystanstu popisał się Damian Łanucha i gospodarze objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.

Bramka: Łanucha (63.)

Stal: Wietecha - Bartkiewicz, Bogacz, Wawrzyński Ż, Kantor Ż - Jabłoński, Łanucha Ż (90. Siudak), Kachniarz, Mikołajczak Ż, Przezak (60. Oziębała Ż) - Płonka (78. Giel).

Puszcza: Staniszewski - Furtak Ż, Lepiarz, Czarny, Abramowicz Ż - Broź (73. Furczyk), Mikołajczyk Ż, Kotwica, Gawęcki, Uwakwe (70. Stepankov) - Gębalski.