Piąta wygrana Warty Poznań w III lidze. Sparta rozgromiona! [ZDJĘCIA]

Najwyższe zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze Warty Poznań, którzy w siódmej kolejce grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi rozgromili 5:1 Spartę Brodnica.

Po remisie ze Startem Warlubie pod koniec sierpnia poznaniacy wygrali dwa kolejne mecze wyjazdowe i wrócili do "Ogródka", gdzie trudniej im jest o efektowne zwycięstwa niż wtedy, gdy grają w gościach. Teraz też zanosiło się na problemy, bo Sparta szybko odpowiedziała na bramkę Michała Ciarkowskiego z szóstej minuty i aż do 42. minuty był remis 1:1.

Wtedy prowadzenie "Zielonym" dał Wojciech Onsorge. W drugiej części do siatki trafiali już tylko gracze Tomasza Bekasa: Adrian Laskowski po ładnym strzale z dystansu, Łukasz Białożyt oraz ponownie Michał Ciarkowski, który w końcówce spotkania wykorzystał rzut karny.

Warta Poznań nadal jest wiceliderem tabeli. Wyprzedza ją Jarota Jarocin, który w sobotę skromnie, bo tylko 1:0, pokonał na swoim boisku Ostrovię Ostrów Wlkp. Za tydzień szykuje się prawdziwy hit, bo Warta zagra właśnie w Jarocinie.