Mocne kilkanaście minut Olimpii Zambrów i remis z Błękitnymi

Olimpia Zambrów przegrywała już 0:3 na swoim boisku z Błękitnymi Stargard Szczeciński, ale w ciągu kilkunastu minut zdołała doprowadzić do remisu.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Gdy w 69. minucie Błękitni wyszli na prowadzenie 3:0 trudno było przypuszczać, że wynik tego meczu może być inny jak wygrana gości. Dopiero gdy trener gospodarzy Krzysztof Zalewski dokonał zmian Olimpia poderwała się jeszcze do gry. Z rezerwowych Michał Hryszko strzelił gola i zaliczył asystę, a Karol Buzun asystę. Stan spotkania na 3:3 wyrównał w 83. minucie Michał Twardowski. Błękitni nie pozwolili już sobie strzelić gola, a sami byli jeszcze blisko zadania ostatecznego ciosu. Piłka po strzale Wojciecha Fadeckiego odbiła się od poprzeczki bramki Bartosza Konckiego. Przy podziale punktów oba zespoły pozostały w strefie spadkowej.

- Mecz był bardzo szybki i otwarty, gdyż rywale nawet prowadząc 3:0 nie bronili się, a próbowali jeszcze atakować - mówi Zbigniew Stańczyk, kierownik Olimpii. - Trzy zmiany jakie dokonaliśmy były bardzo dobre, bo Hryszko i Buzun mieli udział przy strzelonych golach, a Łukasz Grzybowski uporządkował grę w środku pola. Nie spodziewałem się, że przegrywając 0:3 zdobędziemy punkt.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Olimpia Zambrów - Błękitni Stargard Szczeciński 3:3 (0:1)

Strzelcy bramek: Michał Hryszko (71.), Kamil Zapolnik (80.), Michał Twardowski (83.) - Jakub Okuszko (34.), Radosław Wiśniewski (50.), Maciej Kazimierowicz (69.).

Olimpia: Koncki - Dzienis (64. Buzun Ż), Piłatowski, Porębski Ż, Dziemidowicz - Lemanek Ż, Kuczałek Ż, Pomorski (60. Grzybowski), Jastrzębski (65. Hryszko) - Twardowski, Zapolnik.

Błękitni: Ufnal - Siwek, Liśkiewicz, Pustelnik, Wawszczyk - Fadecki Ż, Baranowski, Flis (56. Kazimierowicz), Magnuski (67. Inczewski), Wiśniewski (72. Gutowski) - Okuszko Ż (74. Bednarski Ż)

Inne mecze 8. kolejki

Piątek: ROW 1964 Rybnik - Nadwiślanin Góra 1:0.

Sobota: Siarka Tarnobrzeg - Kotwica Kołobrzeg 2:1, Puszcza Niepołomice - Znicz Pruszków 0:1, Wisła Puławy - Gryf Wejherowo (godz. 17), GKS Tychy - Raków Częstochowa, Polonia Bytom - Stal Stalowa Wola (dwa mecze o godz. 18).

Niedziela: Stal Mielec - Legionovia Legionowo (godz. 18).