Sport.pl

Start zagra w Ostrowie Wlkp. Już z Amerykanami w składzie

Koszykarze Startu ostro przygotowują się do nadchodzącego sezonu Tauron Basket Ligi. W piątek i sobotę czeka ich kolejny sprawdzian, mianowicie zagrają w III Memoriale Izabeli Kaczmarek, który odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim.
Obsada turnieju jest mocna, bo oprócz gospodarzy - drużyny BM Slam Stal, która jest beniaminkiem najwyższej klasy rozgrywek, wystąpią zespoły wrocławskiego Śląska i Sluneta Usti na Łabą. Ten ostatni zespół gra w czeskiej ekstraklasie.

Lublinianie zagrają w tej imprezie w najmocniejszym składzie - wystąpią Amerykanie: Terency Jackson, Rob Poole i Andre Stringer. Najprawdopodobniej zabraknie tylko Ukraińca Igora Chumakova, który w swoim kraju kłopoty z otrzymaniem wizy.

W pierwszym spotkaniu czerwono-czarni zmierzą się ze Śląskiem Wrocław, natomiast BM Stal spotka się ze Slunetą. W sobotę zwycięzcy pierwszych spotkań zagrają o pierwsze miejsce, a przegrani będą walczyli o trzecią lokatę.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Program turnieju Piątek Start Lublin - Śląsk Wrocław (godz. 17) BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Sluneta Usti nad Łabą (godz. 19.15) Sobota mecz nr 1 (godz. 16.30) mecz nr 2 z udziałem gospodarza (godz. 18.30)