Puchar Świata. Trzecie zwycięstwo Polaków. Grała trójka z Asseco Resovii

Polscy siatkarze kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa podczas Pucharu Świata w Japonii. W czwartek biało-czerwoni pokonali 3:1 Argentynę, a z dobrej strony znów pokazali się siatkarze Asseco Resovii, Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski i Fabian Drzyzga.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Polacy wygrali trzeci mecz na tej imprezie i zrobili kolejny krok do zapewnienia sobie awansu na igrzyska olimpijskie w Brazylii. Ale do szczęścia jeszcze daleka droga.

Taką też przebyli nasi siatkarze w starciu z Argentyną, bowiem po pierwszym, łatwo wygranym secie, w kolejnych musieli odrabiać spore straty do rywali. Na szczęście i to się udało i podobnie jak dzień wcześniej w starciu z Rosją, Polacy mogli cieszyć się z wygranej.

Po raz kolejny najskuteczniejszym graczem reprezentacji Polski okazał się atakujący Asseco Resovii Bartosz Kurek, który zdobył 23 punkty. Jedenaście dołożył Piotr Nowakowski, a dwa trzeci z graczy mistrza Polski, Fabian Drzyzga. Cała trójka grała od początku do końca meczu.

Kurek w ataku miał 50-procentową skuteczność, a do tego dołożył jeden punkt po zagrywce i trzy po blokach. Nowakowski z kolei w ataku miał 80-procentową skuteczność, zaliczył także trzy asy. Drzyzga punkty zdobywał po bloku i skutecznej kiwce.

W piątek w Pucharze Świata jest dzień przerwy. W sobotę, o godz. 5.10 czasu polskiego nasi siatkarze zmierzą się z Iranem.