Dołączył Djurisić i Stelmet BC ograł Rosę! Teraz Kranjska Gora

Drużyna koszykarzy Stelmetu BC Zielona Góra odzyskała jednego z dwóch graczy, którym w przygotowaniach do sezonu przeszkadzała kontuzja. Czarnogórzec Nemanja Djurisić miał debiut niczym wejście smoka - zdobył 20 pkt, a Stelmet BC pokonał 72:64 Rosę Radom w ostatnim spotkaniu turnieju w Gliwicach.
Rosa występowała w turnieju bez powołanego do sztabu reprezentacji Polski trenera Wojciecha Kamińskiego oraz m.in. Milana Majstrovicia. Jednak kadrowe straty BC Stelmetu (z uwagi na kontuzje i powołania do kadry) były o wiele poważniejsze. Szczęściem przed niedzielnym starciem wykurował się nowy w zielonogórskim zespole - Czarnogórzec Nemanja Djurisić. Z nim w składzie mistrzowie Polski zaczęli mecz nieudanie. Po pierwszej połowie przegrywali 25:37. Ale w drugiej części nadrobili straty z nawiązką.

- To był z kilku względów bardzo ciekawy mecz. W pierwszej połowie zagraliśmy niemal perfekcyjną defensywę, zresztą liczba straconych punktów najlepiej o tym świadczy. W drugiej połowie po piątym przewinieniu Seida Hajricia mieliśmy jeszcze bardziej zawężoną rotację. Stelmet gonił, gonił i nas w końcu przegonił. Mimo porażki wygraliśmy imprezę i przywozimy Puchar do Radomia. Co najważniejsze, nie czujemy się przegrani, a nasze materiały do analizy powiększyły się o wiele ciekawych notatek i przemyśleń - zanalizował (na łamach klubowego serwisu Rosy) Piotr Kardaś, zastępujący trenera Kamińskiego.

W najbliższy weekend Stelmet BC zagra na turnieju w Kranjskiej Gorze, gdzie spotka m.in. euroligowego przeciwnika - Lokomotiv Kubań Krasnodar.

STELMET BC ZIELONA GÓRA - ROSA RADOM 72:64 KWARTY: 16:18, 9:19, 24:10, 23:17 STELMET BC: Djurisić 20 (2), Bost 13 (1), Reynolds 13 (3), Borovnjak 10, Hrycaniuk 6, Zywert 4 (1), Ponitka 3 (1), Trubacz 3 (1), Der 0, Moldoveanu 0.

ROSA: Thomas 16, Sokołowski 15 (2), Witka 11 (1), Harris 8 (1), Jeszke 6 (2), Szymkiewicz 5, Adams 3, Hajrić 0, Schenk 0.

Klasyfikacja końcowa turnieju w Gliwicach: 1. Rosa Radom, 2. Stelmet BC Zielona Góra, 3. MKS Dąbrowa Górnicza, 4. BK Nova Huta Ostrava.