Badminton. Mikst najlepszy na Ukrainie. Mateusz Dubowski mistrzem

Badmintonowy mikst Hubala Białystok Robert Mateusiak/Nadia Zięba wygrał międzynarodowy turniej na Ukrainie. Z kolei Mateusz Dubowski zdobył trzy medale na Akademickich Mistrzostwach Europy

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Zięba niedawno wróciła do gry po urodzeniu dziecka i ponownie tworzy parę wraz z Mateusiakiem. Duet ten spisuje się bardzo dobrze. W weekend polska para wygrała zmagania na Ukrainie. W finale Mateusiak i Zięba pokonali 2:0 (21:14, 21:14) rozstawiony z jedynką duet z Francji Gaetan Mittelheisser/Audrey Fontaine.

Srebro na tej imprezie wywalczył z kolei debel Adam Cwalina (SKB Litpol-Malow Suwałki)/Przemysław Wacha (Technik Głubczyce). Polacy w finale przegrali 0:2 (18:21, 13:21) z parą z Tajlandii Bodin Issara/Nipitphon Puangpuapech.

Na pierwszej rundzie swój udział w turnieju zakończyli singliści Hubala Michał Rogalski i Adrian Dziółko. Z kolei para Miłosz Bochat/Łukasz Moreń dzięki wolnemu losowi przystąpiła do rywalizacji od drugiej rundy i na niej też zakończyła swój udział w imprezie.

Z kolei Mateusz Dubowski w ostatnim czasie zdobył trzy medale na Akademickich Mistrzostwach Europy. Badmintonista Hubala najpierw wywalczył brązowy krążek w klasyfikacji drużynowej, a później został najlepszym singlistą oraz deblistą wspólnie z Pawłem Pietryją.