Lekkoatletyka. Grad medali Wielkopolan na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Białymstoku

Aż trzynaście medali: cztery złote, pięć srebrnych i cztery brązowe wywalczyli lekkoatleci z Wielkopolski na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zakończonych w Białymstoku.
Po dwa medale zdobyły uczestniczki niedawnych mistrzostw świata w Pekinie Patrycja Wyciszkiewicz z Olimpii Poznań oraz Malwina Kopron z AZS Poznań. Patrycja Wyciszkiewicz z czasem 52.32 s wygrała bieg na 400 metrów, z kolei w rywalizacji biegaczek na 200 metrów zajęła drugie miejsce, przegrywając tylko z Martyną Dąbrowską z UKS Bojary Białystok. Malwina Kopron wygrała konkurs rzutu młotem. Najlepszy rezultat - 68,57 m uzyskała już w swojej drugiej próbie. Co ciekawe, podopieczna trenera Czesława Cybulskiego zdobyła także brązowy medal w rzucie oszczepem.

Złote medale wywalczyli także: dyskobolka AZS OŚ Poznań Lidia Augustyniak, która wynikiem 55,67 m pobiła rekord życiowy, oraz jej klubowy kolega Rafał Smoleń - triumfator biegu na 400 m (47,70 s).

Srebrne krążki w Białymstoku wywalczyli Kamila Ciba z AZS OŚ Poznań w rywalizacji sprinterek na 100 m, Mariusz Baszczyński z Orkanu Środa Wlkp. w konkursie skoku wzwyż, Sebastian Nowicki z Olimpii Poznań w biegu na 5000 m oraz męska sztafeta 4x400 m AZSu Poznań w składzie: Bartosz Lewandowski, Rafał Miaskowski, Michał Klupp i Rafał Smoleń.

Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast Bartosz Lewandowski (AZS Poznań) w biegu na 200 m, Filip Cybulski (Olimpia Poznań) w skoku o tyczce i Martyna Galant (AZS OŚ Poznań) w biegu na 1500 metrów. Zawodniczka była także bliska wywalczenia medalu w biegu na 800 metrów, w którym zajęła czwarte miejsce.