Piotr Kurbiel strzela w rezerwach gola za golem. Pierwszy Lech Poznań nie ma skutecznego napastnika

Trzy gole zdobył młody napastnik Lecha Poznań Piotr Kurbiel w meczu rezerw ?Kolejorza? z Centrą Ostrów Wlkp. w rozgrywkach trzeciej ligi. Ostrowianie zostali rozgromieni 6:0, a Piotr Kurbiel błysnął skutecznością. W pierwszym Lechu zagrał raptem sześć minut

Lech Poznań uskarża się na skuteczność, widać brak dobrego napastnika. Piotr Kurbiel poraża skutecznością w meczach rezerw, ale trener Maciej Skorża na razie tylko zapowiada, że da mu więcej szans w pierwszym zespole. - Widzę, ile mu jeszcze brakuje - mówi. Na razie Piotr Kurbiel zagrał w barwach pierwszego zespołu "Kolejorza" sześć ostatnich minut meczu z Videotonem Szekesfehervar na Węgrzech, gdy poznaniacy byli już pewni awansu. To był jego debiut.

W meczu trzeciej ligi Lech II Poznań rozbił Centrę Ostrów Wlkp. aż 6:0, a Piotr Kurbiel zdobył trzy gole. Kompletowanie hat-tricka rozpoczął w 6. minucie, po przerwie w 51. minucie strzelił bramkę na 4:0 i wreszcie w 62. minucie ustalił wynik spotkania na 6:0. Poza nim gola w 8. minucie zdobył też przesunięty na ten mecz do rezerw David Holman, który nie został powołany do reprezentacji Węgier, a ponieważ jest zdrowy, mógł wystąpić. Podobnie jak inny uczestnik tego meczu Abdul Aziz Tetteh. Strzelali także Krystian Sanocki (45. minuta) oraz Patryk Janasik (54. minuta).

>b>Skład Lecha: Gostomski - Orłowski (46. Mateusz Spychała), Dejewski, Wojdak, Rogala - Tetteh, Janasik (70. Gawron) - Sanocki (62. Wasielewski), Holman, Zulciak - Kurbiel (70. Gładosz)

Po tej wygranej "Kolejorz" przesunął się na trzecią pozycję, za Sokołem Kleczew i Jarotą Jarocin. Może go wyprzedzić jeszcze w sobotę Warta Poznań, która gra z innym ostrowskim zespołem - Ostrovią. W ostatnich trzech meczach rezerwy Lecha zdobyły aż 14 bramek! Poza 6:0 z Centrą Ostrów Wlkp. wygrały również 4:0 z Wdą Świecie i 4:1 z Nielbą Wągrowiec.