Utrzymać lidera. Motor jedzie do Sieniawy

Motor Lublin, lider rozgrywek III ligi, czeka kolejny wyjazdowy mecz. Tym razem piłkarze Dominika Nowaka w Sieniawie spotkają się z tamtejszym Sokołem

Oba zespoły w poprzedniej kolejce rozgrywały ciężkie spotkania z rzeszowskimi klubami. Motor na Arenie Lublin podejmował Stal. Szczególnie w pierwszych 45 minutach lublinianie mieli ogromną przewagę. Indywidualnymi akcjami imponował Filip Drozd, ale jego koledzy marnowali stworzone przez niego sytuacje.

Po przerwie mecz się wyrównał, a co więcej bliżej zdobycia gola była Stal. Gdy niemal wszyscy pogodzili się już z remisem, Motor zadał decydujący cios. W doliczonym już czasie gry po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową do pustej bramki piłkę wpakował Artur Gieraga. Dzięki zwycięstwu lublinianie mają trzy punkty przewagi nad głównym rywalem do awansu, ale rzeszowianie mają jeden zaległy mecz.

Sokół natomiast zremisował na wyjeździe 2:2 z Resovią. Zespół z Podkarpacia ma w tym roku zdecydowanie niżej postawioną poprzeczkę niż żółto-biało-niebiescy. Sokół chce w tym sezonie utrzymać się w III lidze. Zadanie to nie będzie łatwe, bo ligę może pożegnać nawet 11 drużyn.

W kadrze Motoru doszło do kilku przetasowań. Aleksander Komor, utalentowany obrońca był co prawda wypożyczony z Ruchu Chorzów, ale rozwiązał umowę ze śląskim klubem i podpisał roczny kontrakt z Motorem z opcją przedłużenia na kolejny sezon. Z drużyną pożegnał się Marcin Świech. 21-letni obrońca nie mógł sobie wywalczyć miejsca w składzie i za porozumieniem stron rozwiązał umowę. Jego nowym klubem będzie rywal Motoru zza miedzy - Lublinianka.

Początek niedzielnego meczu zaplanowano na godzinę 17.