Stomil Olsztyn wygrał i znów jest w czubie tabeli

Piłkarze Stomil Olsztyn odnieśli swoje trzecie zwycięstwo w rundzie jesiennej. Tym razem biało-niebiescy pokonali na wyjeździe Wigry Suwałki 2:1.

Od początku niedzielnego spotkania gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a żaden z zespołów nie potrafił skonstruować groźniejszej akcji. To zmieniło się w 13. minucie, kiedy Irakli Meschia popisał się precyzyjnym podaniem ze środka pola, dokładnie między obrońcami Wigier. Piłka trafiła wprost pod nogi Rafała Kujawy, który długo się nie namyślając, uderzył pod porzeczkę bramki gospodarzy.

Drugą połowę lepiej zaczęli suwalszczanie czego najlepszym dowodem był gol zdobyty w 51. minucie przez Łukasza Moneta. Trzeba jednak przyznać, że duża w tym zasługa obrońcy Stomilu Janusza Bucholca, który popełnił duży błąd.

Gospodarze z remisu cieszyli się zaledwie osiem minut, bo właśnie wtedy po dośrodkowaniu, jakżeby inaczej Irakliego, bramkę głową strzelił Grzegorz Lech. I wprawdzie piłkarze Wigier ruszyli do huraganowych ataków, to wynik meczu nie uległ już zmianie.

W następnej, 7. kolejce podopieczni trenera Mirosława Jabłońskiego zmierzą się u siebie z Chojniczanką Chojnice (5 września).

Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn 1:2 (0:1)

Bramki: Kujawa 13., Lech 59., Moneta 51.

Wigry: Zoch - Bartkowski, Jarzębowski, Karankiewicz, Bogusz - Żebrowski (79. Gąska), Kalinkowski, Ruszkul (75. Atanackovic), Tarnowski, Moneta (67. Biel) - Adamek.

Stomil: Skiba - Bucholc, Czarnecki, Remisz, Ratajczak - Paweł Głowacki, Lech (80. Trzeciakiewicz), Meschia (71. Nishi), Suchocki, Szymonowicz - Kujawa (83. Łukasik).

Wyniki spotkań 6. kolejki :

Dolcan Ząbki - Rozwój Katowice 1:0, Chrobry Głogów - Olimpia Grudziądz 2:1, Zawisza Bydgoszcz - Sandecja Nowy Sącz 2:2, GKS Katowice - Miedź Legnica 0:1, Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Siedlce 2:1, Arka Gdynia - MKS Kluczbork 1:1, Wisła Płock - GKS Bełchatów 2:0, Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn 1:2, Chojniczanka Chojnice - Bytovia Bytów (mecz przełożony na 16 września).