Sparing mistrzów przy rekordowej publiczności. W Krakowie Vive Tauron Kielce - PSG 32:32 [ZDJĘCIA]

Tauron Arena pękała w szwach. Towarzyski mecz mistrza Polski z mistrzem Francji obejrzało ok. 15.300 kibiców. Emocje były do samego końca, a wynik 32:32 tylko to potwierdza.

Mecz był bardzo zacięty - długo żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż jednego gola. Dopiero w 43. minucie, po kilku błędach Vive, PSG prowadziło 25:21. Podopieczni Talanta Dujszebajewa nie poddali się, odrobili straty i mieli piłkę meczową. Na dziesięć sekund przed końcem przy remisie 32:32 mieli piłkę, ale nie udało się pokonać dobrze broniącego Patricka Omeyera.

Mecz drużyn naszpikowanych gwiazdami światowego formatu przyciągnął do hali w Czyżynach rekordową liczbę publiczności, jeśli wziąć pod uwagę pojedynek drużyn klubowych. Ponad 9 tys. kibiców przyjechało z Kielc i okolic. Okazało się, że fanów piłki ręcznej nie brakuje także w Krakowie. W efekcie na trybunach zasiadło (choć głównie stało) ponad 15 tys. sympatyków.

- Atmosfera? Znakomita - komplementował Luka Karabatić, środkowy PSG. - Jeszcze nie grałem w tak wielki obiekcie. Jestem pod wrażeniem, a trzeba pamiętać, że Francja będzie grała z Polską podczas mistrzostw Europy właśnie w Krakowie.

Zvonimir Serdarusić, trener PSG: - Przy takiej publiczności gra się super. Chciałem wygrać, ale jestem zadowolony z remisu, bo poziom meczu był dobry.

Thierry Omeyer, bramkarz PSG: - Atmosfera niesamowita. Hala wspaniała. Coś niesamowitego grać przy takiej publiczności.

Dujszebajew: - Chciałbym podziękować, że PSG przyjechało do Krakowa. Dzięki nim udało się pobić rekord publiczności. To była znakomita popularyzacja piłki ręcznej. Jestem dumny, że klub to zorganizował. Wyglądało jak Final Four Ligi Mistrzów w Kolonii.

Trener Vive Tauron przedłużył kontrakt do czerwca 2019 roku. - Klub szanuje moją pracę, więc jestem szczęśliwy i zadowolony - podkreślał.

Vive Kielce - Paris Saint Germain 32:32 (16:16)

Vive Tauron: Szmal, Sego - Vujović 1, Jurecki 8, Chrapkowski, Kus 1, Aginagalde 3, Bielecki 5 (2 z rzutów karnych), Jachlewski 4, Strlek 1, Lijewski 1, Buntić 2, Zorman 1, Cupić 5. Kary: 12 minut. Czerwona kartka: Kus (57. min - gradacja kar).

PSG: Omeyer, Annonay - Melić 1, Mollgaard 1, Vori 1, Barachet 3, Gunnarsson, L. Karabatić 5, Hansen 15 (7 z rzutów karnych), Narcisse 3, Onufrijenko 1, N. Karabatić 2. Kary: 10 minut.