Sport.pl

Młodszy Ponitka wrócił ze Stanów, a Zywert przedłużył o dwa lata

Dwóch młodych koszykarzy - Marcel Ponitka i Kamil Zywert - związało swoją przyszłość ze Stelmetem BC Zielona Góra. Pierwszy wraca do drużyny po rocznym pobycie w Stanach Zjednoczonych, a drugi przedłużył swój kontrakt.
Marcel Ponitka to brat Mateusza, który przed tym sezonem również podpisał umowę z zespołem mistrza Polski. W poprzednim sezonie Marcel występował w amerykańskim Montverde, z którym wygrał prestiżowy turniej Dick's Sporting Goods High School Nationals. W finale rozegranym w Madisone Square Garden Ponitka grał 21 min. i zdobył w tym czasie cztery punkty.

- Marcel ma z nami jeszcze roczny kontrakt i po tym rocznym pobycie w USA wraca do zespołu. Ma być dużym wzmocnieniem drugoligowych Muszkieterów Nowa Sól, ale liczę na to, że także w pierwszej drużynie, pod okiem Sašo Filipovskiego, pokaże i rozwinie swoje umiejętności - mówi Janusz Jasiński, szef Stelmetu BC.

Przyszłość ze Stelmetem BC Zielona Góra związał również Kamil Zywert, który przedłużył kontrakt o dwa lata. Rozwój tego młodego zawodnika przyhamowały kontuzje, ale Kamil nie poddał się i ciężko pracował, żeby wrócić do pełni sił. Już w ubiegłym sezonie kilka razy zmieniał Łukasza Koszarka na parkietach Tauron Basket Ligi, zadebiutował również w rozgrywkach Eurocup. Rówieśnik i brat Kamila, Marek Zywert, który w ub. sezonie także walczył o meczowy skład w Stelmecie, w nowym sezonie zagra w Enerdze Czarnych Słupsk.

Więcej o: